USD33,04
EURO35,94
CHF37,35
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.391,41

Analistlere Nazaran Monster Beverage Paylarının Zorluklarla Müsabakaya Devam Etmesi Bekleniyor

analistlere nazaran monster beverage paylarinin zorluklarla musabakaya devam etmesi bekleniyor vvFKuvq.jpg
analistlere nazaran monster beverage paylarinin zorluklarla musabakaya devam etmesi bekleniyor vvFKuvq.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Monster Beverage’ın (MNST) hissedarlara yönelik çevrimiçi toplantısında, hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de global olarak güç içeceği pazarındaki eğilimler, son eser tanıtımlarının sonuçları ve eser fiyatlandırması, promosyon faaliyetleri ve şirket liderliği hakkında bilgiler verildi.

Citi analistleri toplantı sonrasında şirket paylarının aşağı taraflı baskı görmeye devam edeceğini iddia ederken, Morgan Stanley de perakende tarayıcılardan gelen ABD pazar bilgilerindeki ek zayıflık işaretlerine işaret ederek şirket paylarına yönelik finansal varsayımlarını düşürdü.

Citi, şirketin güç içeceği pazarında son devirde bir yavaşlama olduğunu kabul ettiğini, fakat bu yavaşlamanın kısa vadeli olduğu görüşünü lisana getirdiğini ve dördüncü çeyrekte ABD’de %5’lik bir fiyat artışı da dahil olmak üzere yılın ikinci yarısında performansın düzgünleşmesini umduklarını kaydetti.

Analistler, “Monster Beverage, güçlü pazar büyümesi ve pazar hissesindeki artışlarla Amerika Birleşik Devletleri dışındaki pazarlarda satışların güzel bir halde arttığını vurguladı” dedi. “Genel olarak, Amerika Birleşik Devletleri pazar dataları zayıf kaldığı sürece finansal projeksiyonlar ve yatırımcı hassaslığı için kısa vadeli riskler algılıyoruz, lakin milletlerarası pazarlarda güçlü büyüme gözlemlemeye devam ettiğimiz ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yavaşlamanın bugüne kadarki çeyrekte pay senedi fiyatındaki yaklaşık %18’lik düşüşte esasen hesaba katıldığına inandığımız için olumlu bir görünüm sürdürüyoruz.”

“Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri perakende tarayıcı datalarında düzgünleşme delili olana kadar pay senedinin aşağı taraflı baskıya maruz kalmaya devam edeceğinin farkındayız” diye eklediler.

Morgan Stanley, hissedarlar toplantısının çok fazla yeni bilgi ortaya koymadığını bildirdi. Bununla birlikte, finans kuruluşu şirketin pay senedi için fiyat gayesini pay başına 65 dolardan 60 dolara düşürürken, yeniden de Overweight notu verdi.

“Monster Beverage için ikinci çeyrek Amerika Birleşik Devletleri İşletme Segmenti Büyüme varsayımımızı +%2,0’dan +%0,5’e düşürüyoruz. Monster Beverage’ın Amerika Birleşik Devletleri perakende kanallarındaki satış eğilimleri, yavaşlayan pazar büyümesi ve Monster Beverage’ın pazar hissesi kaybı nedeniyle 2023’ün üçüncü çeyreğinde +%9,9’dan dördüncü çeyrekte +%5,7’ye, 2024’ün birinci çeyreğinde +%0,6’ya ve bugüne kadarki ikinci çeyrekte (1 Haziran’a kadar) -%1,3’e gerileyerek düşmeye devam etti.”

Banka, pazardaki yavaşlamayı, güç içeceği satışlarının %60’ından fazlasını temsil eden marketler ve akaryakıt istasyonlarında azalan yaya trafiği ve harcamaların da gösterdiği üzere, düşük gelirli tüketicilerin harcamalarındaki azalmaya bağlıyor. Buna ek olarak Morgan Stanley, Monster Beverage’ın milletlerarası pazarlardaki büyüme beklentileri konusunda daha temkinli bir duruş benimsedi.

Bu makale yapay zeka kullanılarak hazırlanmış, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!