USD33,04
EURO35,94
CHF37,35
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.619,11

Bank of America: Nakde Haftalık En Yüksek Giriş, Para Piyasası Varlıkları 6,1 Trilyon Dolara Ulaştı

bank of america nakde haftalik en yuksek giris para piyasasi varliklari trilyon dolara AuHQIYc.jpg
bank of america nakde haftalik en yuksek giris para piyasasi varliklari trilyon dolara AuHQIYc.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bank of America tarafından Cuma günü yayınlanan bir rapora nazaran, global pay senedi fonları 12 Haziran’da sona eren haftada 6,3 milyar dolar yatırım aldı ve bunun en önemli nedeni üst üste sekizinci hafta fonlarda artış görülen ABD pay senetlerine yapılan yatırımlar oldu.

Avrupa, yıl başından bu yana yatırımlarda net azalma görülen tek bölge olurken, buradaki pay senedi fonlarında üst üste dördüncü hafta azalma yaşandı. Bank of America, hafta boyunca Avrupa pay senedi fonlarından 600 milyon dolar çekildiğini bildirdi.

Buna paralel olarak, Bank of America’nın yakın tarihli bir dokümanında belirtildiği üzere, nakit fonlar 40,4 milyar $ ile kıymetli bir artış yaşadı ve tüm varlık cinsleri ortasında en yüksek artışı temsil etti. Bankanın stratejistleri, nakdin bu yıl 680 milyar dolar yeni yatırım alma yolunda ilerlediğine dikkat çekti.

Tahvil fonları da 10,3 milyar dolar ile güçlü artışlar yaşadı. Yüksek kredi notuna sahip tahviller üst üste 33. haftada da yatırım çekmeye devam etti ve toplam 7,7 milyar dolar yatırım aldı. Daha yüksek riskli lakin potansiyel olarak daha yüksek getirili tahviller yaklaşık 1 milyar dolar çekti. Öte yandan, gelişmekte olan piyasalardan gelen tahvillerde 1 milyar dolar geri çekilerek düşüş görüldü ve bu da yatırımcıların temkinli davrandığını gösteriyor.

Farklı kesimlere bakıldığında, teknoloji 2,1 milyar dolarla en çok yatırım alan kesim olurken, güç bölümü 1,3 milyar dolarla Şubat 2024’ten bu yana en büyük düşüşü yaşadı ve sıhhat kesimi 600 milyon dolar geri çekildi.

Para piyasası fonları tarafından yönetilen varlıkların toplam bedeli 6,1 trilyon dolara ulaştı.

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!