USD33,04
EURO35,94
CHF37,35
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.619,11

Federal yargıçlar Biden idaresinin öğrenci borçlarını hafifletme tedbirlerini durdurdu

federal yargiclar biden idaresinin ogrenci borclarini hafifletme tedbirlerini durdurdu gfdqM.jpg
federal yargiclar biden idaresinin ogrenci borclarini hafifletme tedbirlerini durdurdu gfdqM.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biri Kansas’ta başkası Missouri’de olmak üzere iki federal yargıç, Lider Joe Biden’ın öğrenci borçlarını hafifletme planının temel bileşenlerini durduran kararlar verdi. Pazartesi günü ortaya çıkan kararlar, Cumhuriyetçi idareye sahip birkaç eyalet tarafından açılan davalara cevap olarak geldi.

Wichita, Kansas’ta ABD Bölge Yargıcı Daniel Crabtree, ABD Eğitim Bakanlığı’nın çok sayıda Amerikalı borçlu için aylık ödemeleri azaltmayı ve kredi affını hızlandırmayı amaçlayan bir siyasetin makul taraflarını uygulamasını engelleyen bir buyruk yayınladı. Bu siyasetin 1 Temmuz’da başlaması planlanıyordu.

Louis, Missouri’de, ABD Bölge Yargıcı John Ross, Eğitim Bakanlığı’nın, idarenin Saving on a Valuable Education (SAVE) Planı kapsamında daha fazla kredi affı uygulamasını durduran bir ihtiyati önlem kararı verdi.

Biden idaresinin daha geniş kapsamlı öğrenci borçlarını hafifletme uğraşlarının bir bileşeni olan SAVE Planı, federal öğrenci kredilerinin bir kısmını iptal ederek uygun öğrencilere kıymetli mali rahatlama sağlamayı amaçlıyordu. Bu teşebbüs, son devirde yargı müdahalelerine yol açan yasal zorlukları da beraberinde getirerek tartışmalara husus oldu.

Bu kararlar, Biden idaresinin milyonlarca Amerikalı için öğrenci kredilerinin mali yükünü hafifletme gündemi için bir gerileme manasına geliyor. Eğitim Bakanlığı’nın ve daha geniş manada idarenin, öğrenci borçlarını hafifletme siyasetlerini ilerletmeye çalışırken bu yasal mahzurları aşması gerekecek.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!