USD33,04
EURO35,94
CHF37,35
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.571,76

KKR, Quarterra’nın 2,1 milyar dolarlık gayrimenkul varlığını satın aldı

kkr quarterranin milyar dolarlik gayrimenkul varligini satin aldi EPbhaHW.jpg
kkr quarterranin milyar dolarlik gayrimenkul varligini satin aldi EPbhaHW.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gayrimenkul kesiminde kıymetli bir atılım yapan yatırım şirketi KKR, geliştirici tarafından desteklenen kapalı uçlu bir fon olan Quarterra Multifamily’den 18 çok aileli konuttan oluşan bir portföy satın aldı. Yaklaşık 2,1 milyar dolar pahasındaki mutabakat Salı günü tamamlandı.

Bu süreçte yer alan varlıklar, gayrimenkul portföyünü faal olarak artıran KKR için stratejik bir genişlemenin kesimidir. Konut mülklerinin geliştirilmesi ve idaresi ile tanınan Quarterra Multifamily, muahedenin bir kesimi olarak bu varlıkları devretti.

Satın alma, birden fazla aileye hitap eden ve kentsel alanlarda tanınan bir konut biçimi olan konut kompleksleri olan bir dizi çok aileli ünitesi içeriyor. Bu tıp mülkler, istikrarlı kira geliri elde etme potansiyelleri nedeniyle yatırımcılar tarafından sıklıkla ilgi görmektedir.

Portföydeki mülklerin makul pozisyonları yahut özelliklerine ait detaylar açıklanmamıştır. Bu satın almanın KKR’nin konut emlak piyasasındaki varlığını artırması ve esasen çeşitli olan yatırım varlıklarına katkıda bulunması bekleniyor.

Bu süreç, gayrimenkul dalında kayda bedel bir varlık değişimine işaret etmekte ve bir yatırım sınıfı olarak konut mülklerine yönelik devam eden ilgiyi yansıtmaktadır. Satın alma fiyatının ötesindeki mali şartlar kamuya açıklanmadı ve KKR ve Quarterra temsilcileri şu anda satışla ilgili ek yorumda bulunmadı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!