USD33,04
EURO35,94
CHF37,35
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.571,76

Stifel AMD’nin Alınmasını Öneriyor, Orta Vadede Üç Büyüme Katalizörü Belirliyor

stifel amdnin alinmasini oneriyor orta vadede uc buyume katalizoru belirliyor RzzSfPia.jpg
stifel amdnin alinmasini oneriyor orta vadede uc buyume katalizoru belirliyor RzzSfPia.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bir finansal hizmetler şirketi olan Stifel, şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde büyümesini sağlaması beklenen üç temel faktörü münasebet göstererek AMD (NASDAQ:AMD)’yi Al seçeneği olarak pahalandırıyor

Stifel, Salı günü yayınladığı bir raporda, pay senedinin genel borsa ve rakibi Nvidia’ya kıyasla daha zayıf performans göstermesine karşın, AMD (AMD) için Al tavsiyesini ve pay başına 200 $ fiyat maksadını korudu.

Analistler, yapay zeka (AI), ferdî bilgisayar (PC) ve sunucu pazarları alanlarında gelecekteki başarısına ait kaygılar nedeniyle AMD hakkındaki bölünmüş görüşleri kabul ediyor. Fakat rapor, AMD’nin orta vadede büyümesini sağlaması beklenen üç temel faktörü vurguluyor:

Yapay Zeka Altyapısına Yapılan Yatırımlar: Analistler, AMD’nin yapay zeka altyapısına yapılan yatırımların devam etmesinden yarar sağlayacağına inanıyor.

x86 CPU Pazar Hissesinde Dengeli Çıkarlar: Analistler, AMD’nin x86 CPU pazarında rakiplerinden daha büyük bir hisse almaya devam edeceğini iddia ediyor.

Yapay Zeka ile Teşvik Edilen PC Yükseltme Döngüsü: Tahlil, AMD’nin işlemcilerinin satışlarını artırabilecek yapay zeka teknolojilerinin entegrasyonuyla yönlendirilen bir PC yükseltme döngüsü öngörüyor.

Analistlerin bu büyüme faktörlerine olan inancı, piyasadaki mevcut kaygılardan daha güçlü ve bu nedenle AMD için Satın Al tavsiyelerini teyit ediyorlar.

Bu makale AI yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!