USD33,04
EURO35,94
CHF37,35
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC66.571,76

TCMB’nin piyasa iştirakçileri anketine güncelleme geliyor

tcmbnin piyasa istirakcileri anketine guncelleme geliyor jQrIDqW.jpg
tcmbnin piyasa istirakcileri anketine guncelleme geliyor jQrIDqW.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) piyasa iştirakçileriyle birlikte gerçekleştirdiği ankete güncelleme geliyor.

TCMB’den yapılan duyuruda finansal ve gerçek daldaki karar alıcı ve uzman şahısların, çeşitli makroekonomik değişkenlerle ilgili beklentilerinin izlenmesine yönelik olarak uygulanan anketin iştirakçi listesinin, anketin temsil gücünün artırılması hedefiyle güncellenmesine karar verildiği belirtildi.

Yeni iştirakçi listesi ile birinci anket çalışması Ekim 2023 devrinde gerçekleştirilecek.

Güncelleme sonrası birinci sonuçlar 20 Ekim 2023 tarihinde yayımlanacak.

TCMB, iştirak sürekliliğinin sağlanabilmesi için yalnızca kurumsal iştirakçilere yer verildiğini ve kurumların belirlenmesinde; bankalar için faal büyüklüğü, aracı kurumlar için aktif/portföy büyüklükleri, yurt dışı yerleşik bankalar için Türkiye’deki portföy yatırım büyüklüğü, finansal kesim dışındaki firmalar için ise kesim düzeyinde aktif/ciro büyüklüklerinin objektif kriterler olarak temel alındığını belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!