USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

Bitcoin 31 bin dolara ışık yaktı! BTC, XRP, ETH, SOL, MATIC fiyat tahlili

bitcoin bin dolara isik yakti btc xrp eth sol matic fiyat tahlili WvRKmX.jpeg
bitcoin bin dolara isik yakti btc xrp eth sol matic fiyat tahlili WvRKmX.jpeg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin müspet seyrini üst istikametli sürdürürken, maksat gayesi olan 31 bin dolara da ışık yaktı. Kısa vadeli de olsa çift taban formasyonu görülmesi beklenen BTC’de yatırımcıların ümitli olduğu kaydedildi.

Popüler kripto para üniteleri BTC, XRP, ETH, SOL, MATIC fiyat tahlil ve varsayımları sizler için derledik…

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Yukarı taraflı 20 günlük üssel hareketli ortalama (26 bin 903 dolar) ve olumlu bölgedeki izafî güç endeksi (RSI), boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki süreçte yatırımcılar bir kere daha 28 bin 143 dolardaki genel direnci aşmaya çalışacak.

Bu düzeyin üzerinde bir kapanış, gaye maksadı 31 bin 486 dolar olan kısa vadeli bir çift taban formasyonunu tamamlayacaktır.

Bu olumlu varsayım, fiyatın bir defa daha genel dirençten aşağı dönmesi ve 20 günlük EMA’nın altına düşmesi durumunda ise geçersiz olacaktır. Bu da fiyatı 26 bin dolara çekebilir. BTC/USDT çifti daha sonra bir müddet daha 24.800 dolar ile 28.143 dolar ortasında konsolide olmaya devam edebilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Alıcılar 29 Eylül’de XRP’yi simetrik üçgen formasyonunun 0,54 dolar üzerine itti ve akabinde fiyatın üçgene geri çekilme teşebbüsleri engellendi.

Bundan sonra 0,56 dolar düzeyindeki genel direnç aşılmaya çalışılacak. Şayet başarılı olursa, bu yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edecektir. XRP/USDT çifti daha sonra 0,66 dolardan formasyona yanlışsız seyahatine başlayabilir.

Tersine, fiyat 0,56 dolardan düşer ve yükseliş trendi çizgisinin altına inerse, bu da pariteyi birkaç gün daha 0,56 dolar ile 0,41 dolar ortasında tutabilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

20 günlük EMA (bin 640 dolar) düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın, bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden üst dönerse, boğalar yeniden bin 746 dolardaki pürüzün üstesinden gelmeye çalışacak. Şayet bunu başarabilirlerse, ETH/USDT çifti çift taban formasyonunu tamamlayacak ve bin 961 dolarlık bir amaca sahip olacaktır.

Öte yandan, fiyat düşmeye devam eder ve hareketli ortalamaların altına inerse, paritenin bin 531 ila bin 746 dolar aralığında kalış müddetini bir mühlet daha uzatabileceğini gösterecektir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana 14 ila 27,12 dolar ortasında geniş bir aralıkta dalgalanıyor. Son birkaç gündeki fiyat hareketleri potansiyel bir aksi baş ve omuz formasyonunun oluşmasına neden oldu.

Eğer fiyat yükselir ve boyun çizgisinin üzerine çıkarsa, SOL/USDT çifti 27,12 dolara ve nihayetinde formasyon maksadı olan 32,81 dolara hakikat bir yükseliş deneyebilir.

Aşağı istikamette izlenmesi gereken kritik dayanak 20 günlük EMA’dır (20,95 dolar). Fiyatın bu düzeyin altına düşmesi boğaların pes ettiğini gösterecektir. Bu da 17,33 dolara kadar mümkün bir düşüş için kapıları açabilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC fiyatı 0,60 dolarlık genel direncin üzerine çıkmaya çalışıyor. Bunu başarırsa, daima bir toparlanmanın başlangıcını işaret edecektir. MATIC/USDT çifti daha sonra 0,70 dolara kadar yükselebilir.

Bu varsayımın tersine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösterecektir. Parite daha sonra 0,49 dolarlık kıymetli dayanağı yine test edebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!