USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

Bitcoin’de onchain bilgileri ekim ayına müspet başladı!

bitcoinde onchain bilgileri ekim ayina muspet basladi JHkaruZ.jpg
bitcoinde onchain bilgileri ekim ayina muspet basladi JHkaruZ.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 28,500 takviyesini aşağı istikametli kırdıktan sonra kripto varlıklar da yaklaşık 45 gündür yatay bir banttan ayrılamadı. Üst kırılım gelmedikçe Bitcoin buralarda hacimsiz olarak ilerlemeye devam edecektir. Her ne kadar makro seviyedeki faktörler ve kripto varlık regülasyonlarının eksikliği üzere, belgisiz alanlar olsa da onchain dataları incelerken kimi olumlu işaretlere rastlıyoruz.

3 aylık Bitcoin volatilite düzeyinin %1.59 üzere düşük düzeylere gerilediği görülüyor. Bu düşük volatilite düzeylerinin daha evvelki döngülerde piyasanın taban düzeylerine yaklaştığını biliyoruz.

Buna tesiri en yüksek olan yatırımcılar, uzun vadeli Bitcoin tutan adresler olarak gözüküyor, Bitcoin arzının %76,09’unu LTH’ler ellerinde tutmaya devam etmektedir. Bu oranın tüm vakitlerin en yüksek düzeyinde olması, yatırımcıların Bitcoin’e olan inançlarının arttığına ve muhtemel ETF onayları üzere gelişmeler nedeniyle ellerindeki varlıkları satmaktan kaçındığına işaret ediyor. Bu, piyasadaki uzun vadeli bir perspektifin karar sürdüğünü ve yatırımcıların potansiyel büyümeyi beklediğini manasına geliyor.

Kısa vadeli yatırımcılar, Ağustos ayından bu yana bekledikleri durumlarda ziyan yaşadılar; lakin 28 Eylül itibariyle olumlu bir getiri elde etmeye başladılar. Ortalama toplam maliyetleri ise 27.786 dolar civarında bulunuyor.

Borsa giriş çıkışlarına adres sayısı olarak baktığımızda ise, borsalardan Bitcoin çıkışı, Bitcoin girişinden 1.7M adres daha fazla.

Onchain bilgiler olumlu gözükse de, piyasalardaki likidite eksikliği, ETF’ler öncesi stablecoin regulasyonlarının şimdi netleşmemiş olması üzere bir çok bilinmeyen gri alan mevcut.

Yakın takip edilmesi gereken 2 metrik ise, MVRV Ratio ve 111Dma’dır.

MVRV Ratio 1.25’ten dayanak alıyor olsa da, düşen trendi hala kıramıyor, düşen trendi kırabilirse üst istikametli 2 düzeyine giderek fiyatta bir yükselişe sebep olacaktır..

1.25 takviyesi aşağı istikametli kırılır ise 1 ve 0 pahaları ortası kademeli spot yatırım için uzun vadeli alım yerleri olacak

Trend belirleyici 111dma ise takipte olunmalı, 28.163 düzeyi üst taraflı kırılır ise fiyatta hacimli bir yükseliş görebiliriz, geçilemediği takdirde direnç olarak çalışacaktır.

Referanslar:

https://www.lookintobitcoin.com/

https://www.intotheblock.com/

https://glassnode.com/

https://cryptoquant.com/

https://www.looknode.com/

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!