USD32,24
EURO34,99
CHF35,32
JPY0,205000
RUB0,363600
GBP41,32
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,77
BTC68.886,52

Borsa İstanbul, Teşebbüs Sermayesi Pazarı’nı oluşturdu

borsa istanbul tesebbus sermayesi pazarini olusturdu xnmvrtFQ.jpg
borsa istanbul tesebbus sermayesi pazarini olusturdu xnmvrtFQ.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Girişim Sermayesi Pazarı’nın oluşturulmasına ait Borsa İstanbul’dan şu açıklama yapıldı:
”Büyümek için muhtaçlık duydukları finansmanı öz kaynakla sağlamak isteyen şirketlerin, yalnızca nitelikli ve kurumsal yatırımcılara sermaye artırımı yoluyla hisse ihraç ederek kaynak temin etmelerini sağlamak ve kelam konusu hisselerin Borsamız Hisse Piyasası’nda süreç görebilmesi hedefiyle Teşebbüs Sermayesi Pazarı (GSP) oluşturulmuştur.

Sermaye piyasasından kaynak temin etmek isteyen şirketlerin, Borsamız Kotasyon Yönergesindeki gerekli şartları sağlamaları ve Sermaye Piyasası Şurasının (Kurul) II-16.3 sayılı Hisseleri Teşebbüs Sermayesi Pazarında Süreç Görecek İştiraklere Ait Asıllar Bildirimi çerçevesinde hazırlayacakları izahnamenin Heyet tarafından onaylanması halinde, ihraç edecekleri hisseleri yatırım kuruluşları aracılığı ile nitelikli ve kurumsal yatırımcılara satılacak ve bu hisseler GSP’de yalnızca nitelikli ve kurumsal yatırımcılar ortasında süreç görebilecektir.

Şirketler, GSP’de süreç görmeye başladıklarında halka açık sayılacak, Sermaye Piyasası ve Borsa mevzuatına tâbi olacaklardır. Böylelikle GSP’de süreç görmek, kurumsal yatırımcıların da takviyesiyle şirketlerin kurumsallaşmasına katkı sağlayacaktır. Gerekli kurumsallaşma adımlarını tamamlayan ve yatırımlarını gerçekleştirerek büyüyen şirketler, halka arza hazır hale gelerek, hisselerini bu sefer halka arz etmek için müracaat yapabileceklerdir. Şirketler bu pazar sayesinde daha erken finansman imkânı bulmuş, büyümelerini ve kurumsallaşmalarını daha sağlıklı bir biçimde gerçekleştirmiş olacaklardır.

Bu kapsamda, Kotasyon Yönergesi ve Hisse Piyasası Yönergesinde gerekli değişiklikler yapılmış olup, güncellenen Kotasyon Yönergesi ve Hisse Yönergesi’ne Borsamız kurumsal internet sitesi üzerinden ulaşılabilecektir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!