USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

Citigroup Çin’deki tüketici varlıkları portföyünü HSBC’ye sattı

citigroup cindeki tuketici varliklari portfoyunu hsbcye satti nNOf.jpg
citigroup cindeki tuketici varliklari portfoyunu hsbcye satti nNOf.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Citigroup Pazartesi günü yaptığı açıklamada, müşteriler, idare altındaki varlıklar (AUM) ve mevduatlar da dahil olmak üzere Çin tüketici varlık portföyünü HSBC Holdings’e satmayı kabul ettiğini söyledi.

Anlaşma, yaklaşık 3,6 milyar dolarlık toplam mevduat ve yatırım AUM’larını kapsıyor. Satış 2024’ün birinci yarısında tamamlanması bekleniyor. Sürecin finansal detayları ise açıklanmadı.

ABD merkezli banka yaptığı açıklamada, “Bugünkü duyuru, Citi’nin Aralık 2022’de açıklanan Çin’deki tüketici bankacılığı faaliyetinin durdurulması sürecini ilerletiyor” dedi.

Citi, global strateji yenilemesinin bir kesimi olarak birinci olarak Nisan 2021’de Çin tüketici bankacılığından çıkma planını duyurmuştu. Tüketici bankacılığı faaliyeti yüklü olarak güçlü müşterilere mevduat, fon ve yapılandırılmış eser teklifleriyle hizmet verdi.

Citi’nin varlık portföyünün satın alınması, HSBC’nin kilit pazarlarından biri olan Çin’deki varlığını genişletmesine yardımcı olacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!