USD32,64
EURO34,90
CHF36,58
JPY0,207900
RUB0,365600
GBP41,44
EURO/USD1,07
BIST10.445,74
GR. ALTIN2.445,89
BTC66.981,79

FTX, müşteri fonlarının yüzde 90’ını iade etmeyi planlıyor

ftx musteri fonlarinin yuzde ini iade etmeyi planliyor NCWEas.jpg
ftx musteri fonlarinin yuzde ini iade etmeyi planliyor NCWEas.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas eden kripto borsası FTX, geçen kasım ayında iflas etmeden evvel borsada tutulan varlıkların yüzde 90’ını iade etmek için bir teklif sunmuştu.

Şu anda iflas sürecini denetleyen borçlular kümesi, planı 16 Aralık 2023’e kadar incelenmek üzere bir ABD İflas Mahkemesine sunacak.

Borçlular, Chapter 11 iflas davalarının şartlarına bağlı olarak müşteri varlıklarının üçe bölünmesini öneriyor:

  • FTX.com müşterileri için ayrılan varlıklar
  • FTX.US müşterileri için varlıklar
  • Diğer varlıklardan oluşan bir “Genel Havuz”

Teklif, imtiyazlı ödeme meblağı 250.000 ABD dolarından az olan müşterilerin, rastgele bir talep yahut ödeme indirimi olmaksızın uzlaşmayı kabul edebileceklerini belirtti. Ödeme, borsanın çöküşünden dokuz gün evvel borsadaki müşteri para çekme süreçlerinin yüzde 15’ini oluşturuyor.

Bununla birlikte geri kazanımlar vergiler, devlet talepleri, token fiyat dalgalanmaları üzere çeşitli faktörler tarafından gölgelenebilir.

Ayrıca borçlular, müşteri mevduatlarının ve kurumsal fonların karıştırıldığını ve berbata kullanıldığını bilen yahut durdurulduklarında para çekme süreçlerini kolaylaştırmak için KYC bilgilerini değiştiren “içeriden şahısları, bağlı kuruluşları, müşterileri” muahededen hariç tutabilir.

Borçlular, bu müşteriler için yapılan ödemelerin FTX borçlularının taleplerinin gerçeğe uygun kıymetini yansıtmayabileceğini söylüyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!