USD32,55
EURO35,14
CHF36,92
JPY0,207600
RUB0,379900
GBP41,93
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.441,12
BTC65.553,83

Petrolde sakin seyir

petrolde sakin seyir mOwTA.jpg
petrolde sakin seyir mOwTA.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD ham petrolü, ABD göstergesinin Salı günü varil başına 2,50 dolardan fazla dalgalanması ve akabinde hafif bir yükselişle kapanmasının akabinde varil başına 89 dolar civarında kaldı. OPEC+ Ortak Bakanlar İzleme Komitesi Çarşamba günü ilerleyen saatlerde toplanıyor lakin delegeler, Suudi Arabistan ve Rusya’nın üretim kısıntılarına öncülük etmesi nedeniyle kurumun siyasette rastgele bir değişiklik tavsiye etmesini beklemiyor.

Bu ortada ABD’de hükümet, Cushing’deki depolama merkezi de dahil olmak üzere ham petrol stoklarının süratle azaldığı bir ortamda ham stok sayılarını yayınlayacak. Bölüm tarafından finanse edilen Amerikan Petrol Enstitüsü’nün Salı günü yayınladığı iddialar, geçen hafta Oklahoma alanında mütevazı bir artış olduğunu, lakin sayılara aşina olan şahıslara nazaran ülke çapında bir beraberlik olduğunu gösterdi.

Petrol, OPEC+’nın arz kesintilerinin piyasayı sıkılaştırması, stokların azalması ve geniş çapta izlenen vakit aralıklarının acil varillere yönelik rekabetin arttığına işaret etmesiyle Haziran ortasından bu yana yükseldi. Fiyatların varil başına 100 dolara ulaşabileceği tarafındaki söylemi tekrar alevlendiren yükseliş, son oturumlarda yatırımcıların Fed’in faiz artırımıyla işinin bitmeyebileceğinden tasa duymasıyla dirençle karşılaştı. Dolardaki yükseliş de emtiaları birden fazla alıcı için daha değerli hale getirdi.

Rusya’nın dizel sevkiyatı yasağına yönelik muhtemel bir değişiklik de odak noktasıydı. Bahisle ilgili bilgiye sahip kaynaklara nazaran Moskova, sadece yakıt üreten şirketlerin ihracat yapmasına müsaade verecek, fakat üretici olmayanlar için kısıtlamanın yürürlükte kalmasını sağlayacak, denizaşırı tedarik üzerindeki kısıtlamaya ait değişiklikleri tartışıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!