USD32,94
EURO35,38
CHF36,90
JPY0,206500
RUB0,374300
GBP41,84
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.466,98
BTC60.398,32

Tesla Bitcoin hodl yapmaya devam ediyor

tesla bitcoin hodl yapmaya devam ediyor ilwBWcF.jpeg
tesla bitcoin hodl yapmaya devam ediyor ilwBWcF.jpeg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla üçüncü çeyrek raporunu yayımladı. Buna nazaran, şirketin Bitcoin tutmaya devam ettiği belirtildi. Öte yandan ikinci çeyrek raporunda şirketin gelirleri, beklentilerin üstünde bir ölçüye ulaşırken, karlılık oranında da ise küçülme meydana gelmişti.

Önceki yıla nazaran azaldı

Tesla’nın üçüncü çeyrek brüt kar marjı, elektrikli araba üreticisinin yüksek faiz oranları karşısında talebi artırmak için fiyatları düşürmesiyle bir evvelki yıla nazaran azaldı.

Şirket, genel talebin baskı altında olduğu bir periyotta satışları artırmak için Ocak ayından bu yana, üçüncü çeyrekte modellerde yüzde 6’dan fazla indirim de dahil olmak üzere yüksek fiyat kesintilerine ve indirimlere başvurdu.

Bu gayretler yılın birinci yarısında satışları artırırken, yeni modellerin üretimine hazırlanmak için planlanan fabrika yenileme çalışmaları Tesla’nın Temmuz ve Eylül ayları ortasındaki teslimatlarını kısıtladı.

Yatırımcılar ve analistler, araba üreticisinin yıllık maksadına ulaşmak için dördüncü çeyrekte rekor 476 bin araç teslim etmeyi hedeflemesi nedeniyle daha fazla fiyat indirimi bekliyor.

Tesla raporlarına nasıl bakılır?

Tesla raporları her çeyreğin sonunda “https://ir.tesla.com/#quarterly-disclosure” adresi üzerinden yayınlanmaktadır.

Şirketin ikinci çeyrekteki karı, birtakım kalemler dışarıda bırakıldığında pay başına 91 sent olarak gerçekleşti. Wall Street’in varsayımı ise pay başında 81 sent kar elde edilmesiydi.

Tesla, hissedarlarına göndermiş olduğu mektupta, şirketin gelirinin %47 oranında artarak 24.9 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Analistler ise gelirlerin 24,5 milyar dolar düzeyinde yer almasını bekliyordu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!