USD32,79
EURO35,08
CHF36,83
JPY0,208900
RUB0,373200
GBP41,79
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.450,68
BTC66.371,53

AB “vize serbestisi” siyasetini sertleştiriyor

ab vize serbestisi siyasetini sertlestiriyor YIcyILP.jpg
ab vize serbestisi siyasetini sertlestiriyor YIcyILP.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AB Kurulundan yapılan açıklamada “Gelişen jeopolitik bağlam, vizesiz seyahatle temaslı yeni zorlukları da beraberinde getirdi. Bu nedenle, AB’nin vizesiz seyahatin berbata kullanılması durumlarını ele alacak donanıma sahip olması büyük ehemmiyet taşıyor.” denildi.

Açıklamada bu durumlara örnek olarak “AB’nin vize siyasetiyle ahenk eksikliği nedeniyle artan sistemsiz göç, vizesiz ülkelerdeki yatırımcıların vatandaşlık programları yahut göçmenlerin devlet dayanaklı araçsallaştırılması üzere hibrit tehditler” gösterildi.

Yeni kurallara nazaran, üye ülkeler vize serbestisi uygulamalarını askıya alabilmek için daha geniş ve esnek münasebetleri öne sürebilecek.

AB, vize serbestisi rejimi uyguladığı 60 ülkeden kimilerinden sistemsiz göçmen girişi yaşanmasından telaş ediyor.

AB Kurulunun içişlerinden sorumlu üyesi Ylva Johansson mevzuya ait açıklamasında, geçen sene AB’ye vizesiz seyahat uygulamasının bulunduğu üçüncü ülkelerden yaklaşık 150 bin kişinin sığınma başvurusu yaptığını bildirerek, “Vizesiz seyahat bu türlü kullanılmamalı.” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!