USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

BIST’in önde gelen güç şirketi, 947 milyon TL’lik yatırım teşvik dokümanı aldı

bistin onde gelen guc sirketi milyon tllik yatirim tesvik dokumani aldi apDnGqKr.jpg
bistin onde gelen guc sirketi milyon tllik yatirim tesvik dokumani aldi apDnGqKr.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzdemir Güç Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR), Manisa’da 51 MWe konseyi güç ek yatırımı için 947.962.564 TL dengeli ve 3 yıl periyodik Yatırım Teşvik Dokümanı aldığını açıkladı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, yenilenebilir güç üretimi alanında 147 MWe üretim hacmine sahip arazi üzerine, 24,1 MWe konseyi gücünde güneş gücü santrali (GES) yatırımı için daha evvel alınan Yatırım Teşvik Dokümanı haricinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınden yeni bir yatırım teşvik evrakı alındığını bildirdi.

Açıklamada, yatırım teşviki kapsamında vergi indirimi, sigorta primi patron payı ve KDV istisnası takviye ögelerinden yararlanılacağı tabir edildi.

KAP Açıklaması

IZENR Faaliyeti Nedir?

İzdemir Güç Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR), 2003 yılında kurulan ve Borsa İstanbul’da süreç gören bir termik güç santrali şirketidir. Şirket, İzmir Aliağa’da 103.485 metrekarelik bir alanda, süperkritik çevrimli pulverize yakma teknolojisi ile 370 MW şurası gücünde elektrik üretmektedir. Şirket, pak kömür yakma teknolojileri, baca gazı kükürt arıtma sistemi, elektrostatik toz çökeltme filtreleri ve deNOx sistemi üzere etrafa saygılı yollar kullanmakta ve milletlerarası standartlara uygun olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, yıllık 2.562.000.000 kWh elektrik gücü üreterek ülkenin gereksiniminin yaklaşık %1’ine karşılık gelmekte ve bölge iktisadına katkı sağlamaktadır. Şirket, iş sıhhati ve güvenliği alanında da risk idaresi ve daima uygunlaştırma temellerini benimsemekte ve çalışanlarının sıhhatini ve güvenliğini ön planda tutmaktadır.

Bu makale birinci olarak halkaarz.net üzerinde yayımlanmıştır

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!