USD32,79
EURO35,03
CHF36,86
JPY0,209200
RUB0,372800
GBP41,81
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.447,64
BTC66.331,87

BofA: Karamsar yatırımcılar nakde akın ediyor

bofa karamsar yatirimcilar nakde akin ediyor OilGjHH.jpg
bofa karamsar yatirimcilar nakde akin ediyor OilGjHH.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BofA’nın yayımladığı bir anket sonucuna nazaran, yatırımcıların nakde akın ettiği ve bu eğilimin de iktisadın berbata gittiğine işaret ettiği açıkladı.

Michael Hartnett liderliğindeki stratejistlerin yayımladığı notta, nakit konumları, pay tahsisi ve ekonomik varsayımlara dayanan en geniş hassaslık ölçüsünün yaz aylarında güzelleşme gösterdikten sonra Ekim anketinde düştüğü belirtildi. Ayrıyeten idare altındaki varlıkların yüzdesi olarak nakit düzeylerinin yüzde 5’in üzerine çıktığı açıklandı.

Yayımlanan notta, gerçekleştirilen ankete katılan yatırımcıların büyüme beklentilerinin hala karamsar olduğu ve önümüzdeki 12 ayda global iktisadın daha zayıf kalmasının beklendiği belirtildi.

Öte yandan kelam konusu notta, ankete katılanların iktisatta sert iniş senaryolarına ait beklentilerinin oranı Eylül’de yüzde 21 iken, bu oranın Ekim’de yüzde 30’a yükseldiğinin altı çizildi.

“Hisse senedi piyasası ile büyüme beklentileri ortasında bir kopukluk var”

Hartnett ve başka analistlerin yayımladıkları notta, “hisse senedi piyasası ile büyüme beklentileri ortasında süregelen bir kopukluk” olduğu vurguladı. Ankette ayrıyeten, global iktisattaki en büyük riskin, yüksek enflasyon ve berbatlaşan jeopolitik gelişmelerin olduğu kaydedildi.

Anket sonuçları, yatırımcıların çoğunluğunun hâlâ Fed’in faiz artırım döngüsünü tamamladığına ve tahvil getirilerinin önümüzdeki 12 ayda düşeceğine inandığını gösteriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!