USD32,64
EURO34,90
CHF36,58
JPY0,207900
RUB0,365600
GBP41,44
EURO/USD1,07
BIST10.445,74
GR. ALTIN2.445,89
BTC66.981,79

BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu )

İlgili Şirketler [TARKM]
İlgili Fonlar []
Türkçe
BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Bahse Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Sermaye Piyasası Şurası kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında TARKM.E hisseleri 04/10/2023 tarihli süreçlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli süreçlere (seans sonuna) kadar tek fiyat süreç yolu ile süreç görecektir. İlgili hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında evvelki basamaklarda tanımlanan önlemler de (açığa satış ve kredili süreç yasağı, brüt takas ve buyruk paketi tedbirleri) tek fiyat süreç usulü önleminin uygulandığı mühlet boyunca devam edecektir. Not: VBTS kapsamında getirilen önlemler, hissenin süreç gördüğü pazarın/platformun süreç kuralları, pazar değişimi yahut öbür nedenlerle uygulanan süreç temellerinden başka olarak kıymetlendirilir. Buna nazaran VBTS önlemleri başka düzenlemeler yahut kararlarla uygulamaya alınan süreç temellerinin geçerlilik müddetinden başka olarak önlem mühletinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder. Piyasa yapıcılı daima süreç sistemiyle süreç gören hisselerde, önlem nedeniyle tek fiyat süreç sistemi uygulandığı mühlet boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.  SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm hisselerde açığa satış süreçleri yasaklanmıştır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1199231

BIST

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!