USD32,14
EURO34,93
CHF35,23
JPY0,205300
RUB0,363000
GBP41,18
EURO/USD1,09
BIST10.656,96
GR. ALTIN2.430,11
BTC70.471,77

Borsa İstanbul’da gong, TEB BNP Paribas varantları için çaldı

borsa istanbulda gong teb bnp paribas varantlari icin caldi OsZIVK.jpg
borsa istanbulda gong teb bnp paribas varantlari icin caldi OsZIVK.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEB Yatırım’ın piyasa yapıcılığı ve BNP Paribas’ın varant piyasalarındaki küresel deneyimiyle yatırımcılara sunulan TEB BNP Paribas varantları, Borsa İstanbul’da süreç görmeye başladı.

TEB BNP Paribas varantlarının süreç görmeye başlaması hasebiyle Borsa İstanbul’da düzenlenen gong merasimi, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, TEB Yatırım Genel Müdürü Selim Yazıcı, BNP Paribas SA Hisse Türevleri Yürütme Komitesi Üyesi Geoffrey Rodrigue, TEB Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yenidoğan, TEB Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Kartal Çağlı ve BNP Paribas SA Hisse Türevleri Yöneticisi Kemal Bağcı’nın iştirakiyle yapıldı.

“Yatırımcılara kaliteli eser ve hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz”

TEB Yatırım Genel Müdürü Selim Yazıcı, merasimde yaptığı konuşmada, yatırımcıların beklenti ve gereksinimlerine nazaran yeni eserleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Türkiye sermaye piyasalarının yatırımcılar tarafından yakın ilgiyle takip edildiğini belirten Yazıcı, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet’imizin 100. yılında daima gelişen Türkiye sermaye piyasalarına yeni bir katkı yapmanın gururunu yaşıyoruz. TEB Yatırım’ın piyasa yapıcılığı ve BNP Paribas’ın varant piyasalarındaki küresel deneyimiyle sunduğumuz yeni eserimiz TEB BNP Paribas varantları, Borsa İstanbul’da süreç görmeye başladı.

Pay, endeks, emtia ve Döviz üzere çeşitli destek varlık seçenekleriyle çift taraflı süreç imkanı sağlayan, yerli ve yabancı varlığa dayalı toplam 370 adet varantla piyasada yerimizi aldık. Sermaye piyasalarının çokça tercih edilen bu eserini, Avrupa’da alanında büyük deneyim sahibi olan ve 12 ülkede varant ihracı gerçekleştiren BNP Paribas ile bir arada sermaye piyasalarımıza sunmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki devirde de bu tip özel yatırım alanlarını tercih eden müşterilerimize ve yatırımcılara kaliteli eser ve hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz.”

BNP Paribas SA Hisse Türevleri Yürütme Komitesi Üyesi Geoffrey Rodrigue de yatırımcılara geniş eser seçeneklerine kolay erişim sağlama konusundaki küresel perspektiflerinin bir yansıması olarak Türkiye varant piyasasına giriş yaptıklarını söyledi.

Varant ve sertifika piyasalarındaki küresel konumlarıyla emsal bir noktaya ulaşmak istedikleri Türkiye varant piyasası için bilhassa teknoloji alanında kıymetli ve büyük yatırımlar yaptıklarını lisana getiren Rodrigue, “Teknolojik altyapıya yaptığımız yatırımlar ve varant piyasalarındaki deneyimimizle Avrupa’da olduğumuz üzere Türkiye’de de kıymetli bir oyuncu olmak istiyoruz. Kümemizin bugüne kadar giriş yaptığı her varant piyasasında faaliyetlerimizi uzun vadeli büyüme stratejisiyle yönetiyoruz. Türkiye varant piyasasındaki faaliyetlerimize de tıpkı bakış açısı ve stratejiyle devam edeceğiz” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!