USD32,25
EURO34,90
CHF35,34
JPY0,206100
RUB0,360500
GBP41,25
EURO/USD1,08
BIST10.479,16
GR. ALTIN2.425,75
BTC67.726,54

Efsane geri dönüyor: Yüzde 5’lik yükseliş!

efsane geri donuyor yuzde lik yukselis LOpfvRJ.jpg
efsane geri donuyor yuzde lik yukselis LOpfvRJ.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir periyodun efsane kripto para ünitelerinden birisi olan Bitcoin Cash (BCH), son 24 saatte yüzde 5’lik bir yükselişe imza attı.

Bitcoin (BTC), hafta sonu neredeyse 1.000 dolarlık bir yükseliş yaşayarak altcoin’leri canlandırdı. Altcoin’ler, BTC ile birlikte yeşil bir hafta başlangıcı kaydetti.

Yükselen piyasada, dikkat çeken kripto para ünitelerinden birisi de BCH oldu. Yıllardır kripto kesiminde yer alan BCH, son 24 saatte 214 dolardan 228 dolara kadar bir yükseliş yaşadı. 228 dolardan reaksiyon alan BCH, 226 dolara geriledi.

Bitcoin Cash (BCH), tekrar piyasayı domine edebilir mi?

Kripto ekosistemi, Bitcoin Cash’i (BCH) kripto piyasasına koyduğu yük ile yakından tanıyor. BCH, boğa koşusuna başladığı periyotlarda, durdurak bilmeden yükselişlere imza atmıştı.

Haziran ayında boğa koşusuna başlayan BCH, 108 dolardan 328 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş sırasında, birçok kripto yatırımcısını short (düşüş yönlü) süreçlerde ziyana uğrattı. Bu nedenle BCH tarafında başlayan her yükseliş, muhtemel yeni bir boğa koşusunu düşündürtüyor.

BCH’nin son 24 saatte yaşadığı yükselişin en değerli sebebi ise BTC’nin meyyit toprağını atması oldu. BTC yükselişi, BCH’ye alıcıların gelmesine yol açtı.

BCH, 227 dolardaki kıymetli bir direnç noktasına temas halinde. Bu direnç noktasının aşılması halinde, fiyatın 237 dolara kadar yükselmesi mümkün görünüyor. 237 dolardaki direnç kırılımı, BCH’yi majör dirençlerden birisi olan 245 dolara kadar taşıyabilir. 245 doların ayılar tarafından tutulma ihtimali de masada yer alıyor. Lakin BCH, 245 doları da aşabilirse, sonraki amacı 255 dolar noktası olacaktır. Bu bölgenin aşılması halinde, BCH’de tıpkı Haziran ayındaki üzere bir ralli görülebilir.

Fiyatın geri çekilmesi halinde, BCH’nin en yakın takviye noktası 218 dolar bölgesi olabilir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde, 210 dolardaki ruhsal dayanak test edilebilir. Piyasanın olumlu kalması ve BTC’nin fiyat istikrarı sağlaması, BCH’nin dayanak bölgelerinden ivme kazanmasına yol açabilir. Fakat piyasa da negatife dönerse, BCH için sonraki dayanak noktası olarak 200 doları görebiliriz.

Bitcoin Cash, tıpkı Bitcoin SV üzere Bitcoin’den çatallanan bir kripto para ünitesidir. 2017 yılında oluşturulan Bitcoin Cash, o periyotlarda BTC’nin yerini alabileceği savlarıyla popülerlik kazanmıştı. Proje, Bitcoin’e nazaran daha süratli süreç yapmayı ve daha verimli ödeme teknikleri sunmayı amaçlıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!