USD32,55
EURO35,14
CHF36,92
JPY0,207600
RUB0,379900
GBP41,93
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.441,12
BTC65.553,83

Ekim ayında 3 coin kilit açılımı yapacak

ekim ayinda coin kilit acilimi yapacak jDrCuKze.jpeg
ekim ayinda coin kilit acilimi yapacak jDrCuKze.jpeg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Axie Infinity, Optimism ve Aptos, Ekim ayında piyasaya 130 milyon doların üzerinde token sürecek. Kilit açılımı için geri sayım başlarken, piyasanın bu açılımlardan olumlu tesirler alıp almayacağı önümüzdeki haftalarda belirli olacak.

Kritik ay

Axie Infinity, Optimism ve Aptos’un da ortalarında bulunduğu birkaç öne çıkan proje kıymetli token sürümlerine hazırlanırken Ekim ayı kripto para piyasası için kritik bir duruma geldi.

Axie Infinity’nin yüzde 11,5 ile AXS tokenının dolanımdaki arzında en büyük artışa sahip olmasıyla birlikte, OP ve APT token ile birlikte piyasaya 130 milyon dolardan fazla para süreceği kaydedildi.

Axie Infinity (AXS) token kilit açılımı

Bu ay token kilitlerinin açılmasında başkan, blokzinciri tabanlı bir NFT oyunu olan Axie Infinity öne çıktı. TokenUnlocks bilgilerine nazaran, proje 20 Ekim’de yaklaşık 71,8 milyon dolar pahasında, dolanımdaki arzının yüzde 11,5’ini temsil eden 15,1 milyon AXS tokenı piyasaya sürecek.

Bu tokenlerin dağıtımı öncelikle proje grubuna yarar sağlayacak ve grup 28,9 milyon dolar alacak, akabinde 16,3 milyon dolar stake mükafatlarına, 16 milyon dolar oynayarak kazanma teşviklerine, 8 milyon dolar ekosistem fonuna ve 2,6 milyon dolar danışmanlara tahsis edilecek.

Bu sürüm, Temmuz ayında 16,3 milyon dolar kıymetinde 3,4 milyon AXS tokeninin piyasaya girdiği bir evvelki kilidin açılmasının akabinde geldi.

Aptos (APT) token kilit açılımı

Aptos, 12 Ekim’de sirkülasyondaki arzının yüzde 1,91’ine denk gelen ve yaklaşık 26 milyon dolar kıymetinde 4,5 milyon APT tokenı piyasaya sürecek. Topluluk, 18,4 milyon dolar tahsis edilen bu tokenlerin birçoklarını alacak, 7,6 milyon dolar ise Aptos Vakfı’na gidecek.

Aptos, Eylül ayında token kilidinin açılmasından bu yana kıymetli bir büyüme kaydetti ve APT token’ın fiyatı yalnızca bir haftada yüzde 7’nin üzerinde arttı.

Ayrıca Aptos Labs, “The Exorcist: Believer” için bir Web3 hayran tecrübesi sunmak üzere Universal Pictures ile iştirak kurdu.

Ekim ayında ApeCoin (19,7 milyon dolar), Sui (17,2 milyon dolar), ImmutableX (11 milyon dolar) ve dYdX (4,5 milyon dolar) üzere öbür kıymetli teşebbüslerin tokenları da piyasaya sürülecek. Kasım ayında Avalanche bir token kilidini açacak. Dolanımdaki arzın yüzde 2,7’sine denk gelen yaklaşık 93,5 milyon dolarlık AVAX token 24 Kasım’da piyasaya sürülecek.

Optimism ve Aptos da token kilit açma dalgasında

Optimism’in de bu ay bir token kilidi açacağı belirtildi. 30 Ekim’de, toplam pahası 35,3 milyon dolar olan ve dolanımdaki arzın yüzde 3’üne denk gelen 24,2 milyon OP tokeni piyasaya sürülecek. Bu ölçünün 18,6 milyon doları çekirdek iştirakçilere, 16,7 milyon doları ise yatırımcılara tahsis edilecek.

OP tokenı evvelki kilit açma süreçlerinin akabinde dayanıklılık gösterdi. Kilidin 30 Eylül’de açılmasının akabinde, token fiyatı yüzde 8’lik bir artış yaşayarak 1,45 dolara ulaştı. Bu durum, Ağustos ayındaki kilidin açılmasından sonra gözlemlenen yüzde 12’lik düşüş eğilimine meydan okudu. Token’ın olumlu performansı, Optimism’in 162 milyon dolar toplayan son başarılı özel token satışından ve yaklaşan 26 milyon dolarlık airdrop’tan kaynaklandığı kaydedildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!