USD32,63
EURO34,87
CHF36,59
JPY0,207900
RUB0,365900
GBP41,43
EURO/USD1,07
BIST10.472,49
GR. ALTIN2.450,11
BTC67.012,40

Ethereum ETF’lerinde hacimler düşük!

ethereum etflerinde hacimler dusuk RdhzUEu.jpg
ethereum etflerinde hacimler dusuk RdhzUEu.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) vadeli süreç ETF’lerinde, birinci süreç günü hacmi 1,92 milyon dolara ulaştı.

ABD’li üç yatırım yöneticisi tarafından başlatılan birinci Ethereum vadeli ETF’lerinde hacim epey düşük yansıdı. ProShares, VanEck ve Bitwise Asset Management tarafından başlatılan Ethereum vadeli ETF’lerinde 1,92 milyon dolarlık süreç hacmi gerçekleşti.

Geçtiğimiz gün dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesine yönelik başlatılan ETF’lerde, en büyük süreç hacmine 878.560 dolar ile ProShares Ether Strateji ETF’i ulaştı.

Ethereum vadeli ETF’leri piyasaya sunuldu

ABD’li yatırım yöneticileri ProShares, VanEck ve Bitwise Asset Management, geçtiğimiz gün Ethereum vadeli süreçler ETF’lerini başlattılar. Ethereum açısından birinci olma özelliği taşıyan bu ETF’lerde, hacim 2 milyon doların altında gerçekleşti.

Kıyasıya bir rekabet ortamına dönüşen ETF’lerde, birinci gün seansının başlangıcında VanEck ön plana çıktı. Deneyimli yatırım yöneticisi ProShares’in vadeli Ethereum eseri ise günü tepede kapattı.

Büyük bir tesir yaratan Ethereum vadeli süreç ETF’lerinin, süreç hacmi bakımından düşük düzeyde gelmesi şaşırttı. Tekrar de ETF’lerdeki süreç hacimlerinin kriptoya oranla hayli düşük düzeyde olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Diğer taraftan, tam iki yıl evvel piyasaya sürülen ve birinci Bitcoin vadeli süreçler ETF’i olan ProShares Bitcoin Stratejisi ETF’inin rekoru geçilemedi. Birinci süreç gününde bu fonun hacmi 130 milyon dolara ulaşmıştı. O periyodun ekonomik ortamı ve kripto tarafındaki ayı piyasasının şimdi şiddetlenmemiş olması da büyük bir etmen olarak karşımıza çıkıyor. Tekrar de Ethereum, vadeli süreçler ETF’i konusunda Bitcoin kadar ilgiyi üzerine çekmeyi başaramadı.

Valkyrie Funds, Bitcoin ve Ether karışımı vadeli süreçler ETF’ini 3 Ekim’de piyasaya sunacak. Dönüştürülmüş bir fon olarak piyasaya çıkacak bu esere gelen talep ile birlikte, 4,57 milyon dolarlık bir hacim meydana geldi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!