USD32,67
EURO34,94
CHF36,61
JPY0,209200
RUB0,366200
GBP41,51
EURO/USD1,07
BIST10.504,16
GR. ALTIN2.451,05
BTC66.817,37

Endonezya Shopee ve Lazada’yı rekabet ihlalleri nedeniyle soruşturuyor

endonezya shopee ve lazadayi rekabet ihlalleri nedeniyle sorusturuyor kDbSfITr.jpg
endonezya shopee ve lazadayi rekabet ihlalleri nedeniyle sorusturuyor kDbSfITr.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Endonezya’nın anti-tröst gözlemcisi, iki büyük e-ticaret platformu olan Shopee ve Lazada’nın mahallî üniteleri hakkında potansiyel rekabet tersi uygulamalarla ilgili tasalar nedeniyle soruşturma başlattı.

Söz konusu kuruluşlar PT Shopee Internasional Indonesia ve Lazada’nın ülkedeki işletmesinden sorumlu olan PT Ecart Webportal Indonesia.

Güneydoğu Asya teknoloji holdingi Sea Ltd’nin (NYSE:SE) bir modülü olan Shopee ve Alibaba (NYSE:BABA) çatısı altındaki Lazada, rekabetçi piyasa kurallarını ihlal edebilecek ticari davranışları nedeniyle inceleniyor.

Pazartesi günü açıklanan soruşturmaya göre anti-tröst ajansı, Endonezya’nın gelişen e-ticaret bölümünde adil rekabeti korumak için tasarlanan düzenlemelere uygun olduklarından emin olmak için bu platformların faaliyetlerini inceliyor.

Bu soruşturma, bilhassa dijital iktisat büyüdükçe ve ülkenin genel ekonomik sıhhati için giderek daha kıymetli hale geldikçe, Endonezya’nın rekabet tersi maddelerini uygulama konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Hem Shopee hem de Lazada Güneydoğu Asya e-ticaret pazarının önde gelen oyuncularıdır ve bu soruşturmanın sonucunun Endonezya’daki operasyonları üzerinde tesirleri olabilir.

Soruşturma devam ettiğinden, şüphelenilen kural ihlallerinin spesifik niteliğine ait daha fazla detay şimdi açıklanmamıştır.

İlgili şirketler, PT Shopee Internasional Indonesia ve PT Ecart Webportal Indonesia, raporlama sırasında soruşturmaya ait rastgele bir açıklama yapmadı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!