USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

ETH, SOL, XRP ve DOGE’de son durum ne?

eth sol xrp ve dogede son durum ne CAbsNuUD.jpeg
eth sol xrp ve dogede son durum ne CAbsNuUD.jpeg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) sert düşüşü sonrasında takviye düzeylerine çekilen major coin’lerin teknik tarafında işler nasıl gidiyor?

BTC’nin 26.530 dolara anlık çöküşüyle birlikte takviye düzeylerine birer birer geri çekilen altcoin’ler, piyasanın havasını bilakis çevirdi. Bilhassa de major coin’lerdeki fiyat hareketleri, kripto yatırımcısını şaşırıttı. Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Ripple’da (XRP) son durum ne?

Ethereum (ETH)

ETH’dek /olumlu ayrışma, satış baskısının 1.531 dolar yakınlarında azalabileceğini gösteriyor. Bu, 20 günlük EMA’ya (1.619 $) ulaşabilecek bir rahatlama rallisi başlatabilir. Fiyat bu düzeyden düşerse, ayılar pariteyi 1.531 doların altına çekmek için öbür bir teşebbüste bulunacak ve 1.368 dolara yanlışsız bir düşüş hareketi başlatacak.

Aksine, hareketli ortalamaların üzerinde bir artış, daha düşük düzeylerde güçlü bir birikime işaret edecektir. Fiyat, daha sonra 1.746 dolara yükselme teşebbüsünde bulunabilir. Boğalar bu düzeyin üzerine çıkmakta zorlanabilir lakin bunu yaparlarsa parite 1.961 dolara tırmanabilir.

Solana (SOL)

Fiyat mevcut düzeyden yükselirse, yükseliş baş ve omuz formasyonu oluşturmaya çalışacak. Bu zıt dönüş suramı bir kırılmayla tamamlanacak ve boyun çizgisinin üzerinde kapanacaktır. Bu heyetimin amaç maksadı 32,81 dolar lakin konsolidasyon içinde oluştuğu için aktifliği biraz düşüyor.

Eğer boğalar yakın vakitte 20 günlük EMA’dan güçlü bir toparlanma başlatamazsa ayılar güçlenecek. Daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’ya (20,44 $) çekmeye çalışacaklar. Bu düzey bozulursa bir sonraki durak 18,50 dolar ve daha sonra 17,33 dolar olabilir.

Ripple (XRP)

Fiyat 9 Ekim’de geriledi ve hareketli ortalamaların altına düştü. Bu, boğaların vazgeçtiğinin birinci göstergesiydi. Satışlar 11 Ekim’de daha da arttı ve ayılar, XRP’yi yükseliş trendi çizgisinin altına çekti. Bu, paritenin 0,41 ila 0,56 dolar ortasındaki kalışını bir mühlet daha uzatabileceğini gösteriyor.

Aşağı tarafta ise birinci dayanak 0,46 dolar ve akabinde 0,41 dolar. Aksine, toparlanmayı başlatma teşebbüsleri muhtemelen hareketli ortalamalarda ve akabinde 0,56 dolardan satışla karşı karşıya kalacak.

Dogecoin (DOGE)

9 Ekim’de atılan iğne, boğaların agresif bir biçimde 0,055 dolarlık dayanağı savunduğunu gösteriyor. Alıcılar geri dönüş yapmak isterlerse, fiyatı süratli bir biçimde 0,06 dolar düzeyinin üzerine çıkarmaları ve akabinde toparlanmayı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaları gerekecek.

Bunu başaramazlarsa ayılar, 0,055 dolar dayanağına baskı yapmaya devam edecek. Bu düzey kırılırsa DOGE, 0,05 dolar yakınındaki temel dayanağı yine test edebilir. Bu düzeyin yeniden boğaların sağlam alımlara yönelmesi bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!