USD32,25
EURO34,90
CHF35,34
JPY0,206100
RUB0,360500
GBP41,25
EURO/USD1,08
BIST10.479,16
GR. ALTIN2.425,75
BTC67.726,54

Herkes boğa beklerken, o boğayı yaşıyor: Fiyat düşmüyor!

herkes boga beklerken o bogayi yasiyor fiyat dusmuyor IuJmfnB.jpg
herkes boga beklerken o bogayi yasiyor fiyat dusmuyor IuJmfnB.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğa dönemini erken başlatan Tellor (TRB), son iki ayda 10 dolardan 80 dolara yükseliş yaşadı.

Kripto para yatırımcıları boğa döneminin başlamasını beklerken, birtakım altcoin’lerde boğa koşusunun yaşandığı görülüyor. Bilhassa Chainlink (LINK) ve Tellor (TRB), boğa koşusuna çoktan başlamış görünüyor. LINK, neredeyse iki katı bir yükselişe imza atarken, TRB tarafında büyük bir çıkış görüldü.

TRB, adeta kripto para piyasasını domine ederek, iki ayda 10 dolardan 80 dolara yükseldi. 23 Ağustos’tan bu yana yüzde 700’e yakın yükseliş yaşayan kripto para ünitesi, short süreç arayan trader’lara fırsat vermiyor.

TRB, yükseliş bitecek mi?

Kripto para piyasasını domine eden Tellor’da (TRB), yatırımcıların akıllarındaki tek soru yükselişin ne vakit biteceği oldu. TRB, 60 günde yüzde 700 yükseldi.

Zincir üstü data araştırmacısı Lookonchain, TRB’de büyük bir balina manipülasyonu olduğunu ortaya çıkarmıştı. Balinalar, TRB arzının yüzde 30’undan fazlasını elinde bulundurarak fiyatın düşmesine mani oldular.

Arzın yüzde 30’una sahip olacak kadar büyük bir birikim yapan balinalar, kârlı durumda olmasına karşın satış yapmadı. Balinaların maksadı fiyatın 100 dolara ulaşması olabilir. Fakat Lookonchain, yakın vakitte yeni bir X paylaşımında bulundu. Zincir üstü araştırmacısı, bir cüzdanın yüklü ölçüde TRB’yi borsaya yatırdığını belirtti.

Lookonchain, transferin yeni bir adrese yapıldığını ve bunun borsa cüzdanı olma mümkünlüğünün yüksek olduğunu belirtti. Bu türlü bir durum, TRB fiyatını etkileyebilir.

TRB, soluksuz yükselişiyle güçlü bir direnç noktasına ulaşmış durumda. 80 dolar düzeyi, TRB için baht noktası haline gelebilir. Fiyat bu bölgeden geri çekilirse, düşüş şiddetli bir formda gerçekleşebilir. 80 dolar, TRB için 2021 yılındaki fiyat hareketliliğinden gelen bir direnç noktası olarak öne çıkıyor.

TRB’nin 80 dolardan geri çekilmesi durumunda, satış baskısı ağırlaşabilir ve boğa koşusu sona erebilir. Düşüş 74,13 dolara kadar süratli bir formda meydana gelebilir. Bu bölgenin kaybedilmesi, sırasıyla TRB’yi 69 dolara ve 67 dolara itebilir. 67 dolar bölgesinin kaybedilmesi halinde TRB, keskin bir düşüş ile 60 dolardaki ruhsal takviyesi test edebilir.

Balinaların satışa başlaması, düşüşün süratli ve keskin bir formda gerçekleşme ihtimalini masaya koyuyor. Lakin TRB, 80 doları aşarsa yükselişini 100 doları hedefleyerek devam ettirebilir. 80 dolardaki yıllık direnç aşılırsa, 85 ve 90 dolar düzeyleri ön plana çıkıyor. Tüm bu bölgelerin iştahlı bir formda geçilmesi halinde TRB, 100 dolara kısa müddette iğne atabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!