USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Bahse Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Evet (Yes)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz, bir Avrupa ülkesinin açmış olduğu Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç alımına ait ihaleye 23 Kasım 2022 tarihinde teklif vermiş olup ihaleyi kazandığımız tarafımıza bildirilmiş ve kontrat görüşmeleri olumlu sonuçlanmıştır. Kelam konusu mukavele 18 Ekim 2023 tarihinde imzalanacaktır . Toplam kontrat bedeli yaklaşık 130 milyon Euro olup, mukavele 6×6 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç alımı ile bu araçların bakım ekipmanları ve eğitim hizmetlerini kapsamaktadır. Mukavele,  gerekli resmi makam onaylarının alınması sonrası, teminat mektubu süreçlerinin tamamlanması ve avans ödemesinin yapılmasını takiben yürürlüğe girecektir. Mukaveleye mevzu teslimatların 2024 yılı ikinci yarısında başlaması ve 2025 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Bu açıklamada bahsi geçen ihaleye teklif verilmesine ait olarak, Şirketimiz İdare Konseyi’nin 10.11.2017 tarih ve 2017/18 sayılı kararı ile verdiği yetkiye istinaden, Genel Müdürlük tarafından Özel Durumlar Bildirimi’nin 6’ncı unsuru kapsamında, ihaleye teklif verildiği bilgisinin açıklanmasının ihalenin sonuçlanarak kontratın imzalanmasına kadar ertelenmesine karar verilmiştir. Erteleme kararı, ihaleye ait sürecin olumsuz istikamette etkilenmemesi ve Şirketimiz legal çıkarlarının ve rekabet gücünün korunması maksatlarıyla alınmıştır. Gelinen etapta ihale sürecine ait ihale makamı tarafından yapılacak bilgilendirmeler nedeniyle kapalılık sağlanamayacağından, işbu açıklama yapılmaktadır.    

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1206972

BIST

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!