USD32,25
EURO34,90
CHF35,34
JPY0,206100
RUB0,360500
GBP41,25
EURO/USD1,08
BIST10.479,16
GR. ALTIN2.425,75
BTC67.726,54

Sabancı Holding, ABD’de Oriana Solar LLC’yi satın aldı

sabanci holding abdde oriana solar llcyi satin aldi ArlIPF.jpg
sabanci holding abdde oriana solar llcyi satin aldi ArlIPF.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ’nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, “Sermayesinin tamamı dolaylı olarak Şirketimize ilişkin olan Sabancı Renewables Inc. tarafından ABD’nin Teksas eyaletinde 232 megavat kapasiteli bir güneş gücü santrali ve 60 megavat kapasiteli güç depolama tesisi yatırımlarından oluşan Oriana Solar LLC’nin yüzde 100 payı satın alınmıştır. Yatırım sürecinin tamamlanmasıyla birlikte tesisin 2025 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınması hedeflenmektedir.” sözlerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Halihazırda devam eden ve 2024 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınması hedeflenen 272 megavatlık Cutlass II güneş gücü santrali yatırımına ek olarak gerçekleştirilen bu kapasite yatırımının tamamlanmasıyla birlikte Sabancı Renewables Inc. ABD’de toplam 500 megavatlık yenilenebilir güç portföyüne ulaşmış olacaktır.

Şirketimizin tek ve kurucu ortağı olduğu Sabancı İklim Teknolojileri AŞ’nin yüzde 100 bağlı iştiraki olan Sabancı Renewables Inc. Sabancı Topluluğu’nun yeni iktisat odaklı büyüme, global ayak izini pekiştirme ve sürdürülebilirlik gayeleri doğrultusunda ABD’de yenilenebilir güç yatırımlarını sürdürmektedir. Hususla ilgili gelişmeler kamu ile paylaşılacaktır.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!