USD32,17
EURO34,98
CHF35,23
JPY0,205700
RUB0,363400
GBP41,15
EURO/USD1,09
BIST10.639,80
GR. ALTIN2.435,02
BTC69.963,77

Spirit Airlines payları Salı günü piyasadaki dalgalanmaların ortasında düştü

spirit airlines paylari sali gunu piyasadaki dalgalanmalarin ortasinda dustu CiUlqXJ.jpg
spirit airlines paylari sali gunu piyasadaki dalgalanmalarin ortasinda dustu CiUlqXJ.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NEW YORK – Spirit Airlines (NYSE:SAVE) Salı günü pay senedi fiyatında %12,26’lık keskin bir düşüş yaşayarak 13,67$’dan kapandı. Bu düşüş, havayolu şirketinin iki günlük yarar serisini durdurdu ve daldaki benzerlerine nazaran değerli bir performans düşüklüğüne işaret etti. Buna karşılık, Alaska Air bir artış bildirirken, Delta Air Lines yalnızca hafif bir düşüş kaydetti. Southwest Airlines da küçük bir düşüş yaşadı.

Spirit’in paylarındaki satış, NASDAQ Bileşik Endeksi’nin mütevazı çıkarlar elde ettiği ve Dow Jones Endüstriyel Ortalaması’nın hafif bir düşüş yaşadığı daha geniş piyasalarda karışık bir yerde gerçekleşti. Spirit Airlines için süreç hacmi ortalamanın hayli üzerindeydi ve bu da pay senedi etrafında artan yatırımcı faaliyetine işaret ediyordu.

Spirit’in pay fiyatı, yatırımcı telaşlarını yahut şimdi tam olarak anlaşılamayan potansiyel piyasa düzenlemelerini yansıtan 21,25 $ ‘lık yıllık yüksek düzeyinin epey altında süreç görüyor.

InvestingPro Analizleri

Son satışların akabinde Spirit Airlines (NYSE:SAVE) yatırımcıları çalkantılı finansal ölçütler ortasında geziniyor. InvestingPro datalarına nazaran, şirketin piyasa bedeli 1,49 milyar dolara ulaşırken, 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki aydaki Gelir Artışı %16,45 üzere yüksek bir düzeyde bulunuyor. Bununla birlikte, üç aylık sayılara daha yakından bakıldığında, 2023’ün 3. çeyreğindeki Gelir Artışının -%6,3’lük bir düşüş göstermesiyle tasa verici bir düşüş ortaya çıkıyor.

Karmaşıklığa ek olarak, Spirit Airlines InvestingPro İpuçlarında da yansıtıldığı üzere değerli zorluklarla boğuşuyor. Havayolu şirketi değerli bir borç yüküyle faaliyet gösteriyor ve borcunun faiz ödemelerini yapmakta zorluklarla karşılaşabilir; bu da şirketin son on iki ay itibariyle -2,80 olan negatif F/K Oranı göz önüne alındığında yatırımcılar için bilhassa telaş verici. Analistler de önümüzdeki devir için karlarını aşağı taraflı revize ederek havayolunun finansal performansı için potansiyel karşıt rüzgarlara işaret etti.

Spirit’in finansal durumunu daha derinlemesine incelemek isteyen yatırımcılar için, InvestingPro aboneliği artık %60’a varan indirim sunan özel bir Siber Pazartesi indirimi ile birlikte geliyor. Ayrıyeten, kullanıcılar sfy23 kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ekstra %10 indirim alabilirler. Bu abonelikle yatırımcılar, Spirit’in finansal gidişatına daha fazla açıklık getirebilecek toplam 16 ek InvestingPro İpucu da dahil olmak üzere çok sayıda bilgiye erişebilirler.

Spirit Airlines’ın karşı karşıya olduğu mevcut zorluklar pay senedi fiyatlarındaki son dalgalanmalara da yansıyor, fakat şirketin bu zorlukları aşma mahareti yatırımcılar için çok kıymetli olacak. InvestingPro’da bulunanlar üzere gerçek araçlar ve içgörülerle, paydaşlar havacılık kesiminin daima değişen ortamında daha şuurlu kararlar verebilirler.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!