USD32,64
EURO34,90
CHF36,58
JPY0,207900
RUB0,365600
GBP41,44
EURO/USD1,07
BIST10.445,74
GR. ALTIN2.445,89
BTC66.981,79

Ticaret Bakanlığı’ndan sigara firmalarına para cezası

ticaret bakanligindan sigara firmalarina para cezasi ZtRfmc.jpg
ticaret bakanligindan sigara firmalarina para cezasi ZtRfmc.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakanlıktan yapılan açıklamada, haksız rekabete bahis olabilecek fiillerle birlikte, hür piyasa sistemini sekteye uğratması mümkün her türlü meşru olmayan teşebbüslere karşı incelemelerin ve soruşturmaların titizlikle devam ettiği belirtildi.

Bakanlık müfettişlerince sigara bölümü ile ilgili yapılan inceleme ve soruşturmalar kapsamında, sigara firmalarına 215 milyon lira ek vergi tahakkuku ve buna bağlı idari para cezası uygulandığına işaret edilen açıklamada, şu tabirler kullanıldı:

“Bakanlık müfettişlerimizce yürütülen soruşturmada, düzmece ve düşük değerlerle ithal edilen tütün (virjinya ve burley tipi) ve filtre üzere sigara hammaddesi cinsi eşyalar için ikili fatura düzenlendiği ve ülkemiz gümrük yönetimlerine düşük dengeli faturaların ibraz edildiği tespit edilmiştir. Gerçekleştirilmeye çalışılan bu fiillerin sonucunda firmalara, 53 milyon lira ek vergi tahakkuku, buna bağlı olarak 162 milyon lira idari para cezası olmak üzere 215 milyon lira kamu ziyanı tahsili için süreçlere başlanıldı.”

Açıklamada, piyasa işleyişini bozucu, adil rekabet kurallarına uygun olmayan teşebbüslerin azami hassasiyetle takibinin yapıldığı belirtilirken, kelam konusu bölüm de dahil olmak üzere bütün kesimlerde bu ve gibisi ihlalleri engellemek, devletin iktisat siyasetlerini tesirli formda uygulamak için çalışmaların aralıksız süreceği kaydedildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!