USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

Amazon’un Türkiye’deki birinci lojistik merkezi açıldı

amazonun turkiyedeki birinci lojistik merkezi acildi CTvyISmn.jpg
amazonun turkiyedeki birinci lojistik merkezi acildi CTvyISmn.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amazon’un İstanbul Tuzla’da hayata geçirdiği Türkiye’deki birinci lojistik merkezinin resmi açılış merasimi üst seviye iştirakle gerçekleştirildi.

Törende konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çoştu, Amazon üzere global oyuncuların Türkiye’de faaliyetlerini, ülke iktisadına sundukları çok boyutlu katkıları nedeniyle kıymetli gördüklerini söyledi.

Çoştu, “Amazon KOBİ’lerimizin dijitalleşmesi ve ihracatında değerli bir kaldıraç oluşturdu. Küresel operasyonlarındaki bilgi ve tecrübeyi ekosistemimize kazandırıyor. Dahası, yaptığı entegre yatırımlar ile ülkemizin lojistik kapasitesine kıymetli katkıda bulunuyor.” sözlerini kullandı.

“Türkiye’de 5,2 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık”

Amazon Avrupa ve Kuzey Amerika Operasyonlarından Sorumlu Lider Yardımcısı Stefano Perego da faaliyet gösterdikleri ülkelerde yıllardır mahallî kalkınmaya katkıda bulunarak birçok istihdam imkanı ve ekonomik fırsat yarattıklarını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Mutlulukla lisana getirmek istiyorum ki Türkiye de bu ülkelerden bir tanesi. Türkiye’de faaliyete başladığımız 2018’den bu yana 5,2 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık ve halihazırda 1000’den fazla kişi istihdam ediyoruz. “

Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott da Türkiye’de Amazon’da satış yapan KOBİ’lerin sayısının 2022’de yüzde 50’den fazla artarak 45 binin üzerine çıktığını bildirdi.

KOBİ’lerin ihracat satışlarının 2022’de evvelki yıla nazaran yüzde 60’ın üzerinde artarak 500 milyon euroya yaklaştığını lisana getiren Marriott, Amazon’un, Türkiye’deki KOBİ’ler için satışlarını artırma, markalaşma ve istihdam yaratarak işlerini büyütme imkanı sağlamak için yenilikler yapmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Marriott, Türkiye’de faaliyete başladıkları günden beri Amazon’da satış yapan girişimcileri ve KOBİ’ desteklediklerini anlatarak, şu bilgileri verdi:

“Bu faaliyetlerimizin hem satış ortaklarımız hem de müşteriler için olumlu sonuçlar vermeye devam ettiğini görmek bizim için son derece gurur verici. Tuzla’da kurduğumuz birinci lojistik merkezimizin Türkiye’deki KOBİ’lerin büyümesine olan katkılarını şimdiden görüyoruz. KOBİ’lerimizin işlerini büyütebilmeleri ve ihracat yapmalarını kolaylaştırmak için lojistik hizmetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!