USD32,67
EURO34,94
CHF36,61
JPY0,209200
RUB0,366200
GBP41,51
EURO/USD1,07
BIST10.504,16
GR. ALTIN2.451,05
BTC66.817,37

Boeing yöneticileri FAA’ya uygunlaştırma planlarını sunacak

boeing yoneticileri faaya uygunlastirma planlarini sunacak ijMmDFg.jpg
boeing yoneticileri faaya uygunlastirma planlarini sunacak ijMmDFg.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aralarında vazifeden ayrılan CEO Dave Calhoun’un da bulunduğu Boeing yöneticileri bugün yapılacak değerli bir toplantıda ABD Federal Havacılık Yönetimi’ne (FAA) kalite ve eğitim iyileştirmelerini ele alan kapsamlı bir plan sunacaklar.

FAA’nın Şubat ayı sonunda Boeing’e sistemik kalite denetim sıkıntılarını çözmeye yönelik bir strateji oluşturması için 90 gün mühlet veren direktifinin akabinde geldi. Bu direktif birebir vakitte 5 Ocak’ta yeni bir Alaska Havayolları 737 MAX 9 uçağında meydana gelen kapı paneli kazasının akabinde 737 MAX üretiminin genişletilmesini de durdurdu.

Üç saat sürecek ve daha da uzayabilecek toplantıda hazır bulunacak olan FAA Şefi Mike Whitaker, daha evvel Boeing’in 737 MAX üretimini ayda üretmeyi hedeflediği 38 uçaktan daha azıyla sonlandırmıştı. FAA’nın Washington’daki merkezinde gerçekleştirilecek olan toplantı, üretim sınırlamalarının kaldırılmasını isteyen Boeing için kıymetli bir ana işaret ediyor.

Görüşmede Boeing Ticari Uçaklar’ın yeni başkanı Stephanie Pope, Boeing’in kalite lideri Elizabeth Lund ve Boeing’in kıdemli lider yardımcısı ve uçak programları genel müdürü Mike Fleming de yer alacak.

Boeing yakın vakitte çalışan başına ortalama 20 ila 50 saat ek eğitim sağlayan yeni eğitim malzemelerini uygulamaya koydu ve ticari uçak çalışmaları için 7.000’den fazla yeni araç ve ekipman tedarik etti.

Yıl sonuna kadar Boeing’den ayrılacak olan Calhoun, Boeing’in 17 Mayıs’taki yıllık toplantısında FAA’nın incelemesinin kıymetini vurgulayarak, “Bu bir sondan çok bir başlangıçtır” dedi. Whitaker, Boeing’in güvenlik sıkıntılarını çözme yolunun uzun bir yol olacağını kabul ederek bu kanıyı yineledi.

Toplantı, Şubat ayında yapılan yedi saatlik uzun bir görüşmenin akabinde ve MAX 9’un havada acil durumuyla ilgili başka bir cezai soruşturmanın ortasında gerçekleşti. Adalet Bakanlığı Boeing’i, şirketi ölümcül 737 MAX kazaları nedeniyle cezai kovuşturmadan koruyan 2021 tarihli bir muahedeyi ihlal etmekle suçladı ve Boeing bu suçlamayı reddetti. Şirketin 13 Haziran’a kadar cevap vermesi istenirken, Adalet Bakanlığı’nın 7 Temmuz’a kadar kovuşturmaya ait bir karar vermesi bekleniyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!