USD32,14
EURO34,93
CHF35,23
JPY0,205300
RUB0,363000
GBP41,18
EURO/USD1,09
BIST10.656,96
GR. ALTIN2.430,11
BTC70.471,77

Borsa İstanbul’da gong MHR GYO için çaldı

borsa istanbulda gong mhr gyo icin caldi LIYyZS.jpg
borsa istanbulda gong mhr gyo icin caldi LIYyZS.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maher Yatırım Holding bünyesinde bulunan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın iştiraki olan ve ofis ve ticari gayrimenkul segmentinde faaliyet gösteren MHR GYO’nun gong merasimi, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Maher Holding İdare Şurası Lider Vekili Levent Uluçeçen, Maher Holding İdare Konseyi Üyesi Gökay Erdemoğlu, Maher Holding Sigorta Kümesi Lideri Ahmet Yaşar, MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz , Quick Sigorta Genel Müdürü Eyüp Özsoy, Corpus Sigorta Genel Müdürü Murat Şişli, Küme yöneticileri, Yapı Kredi Yatırım temsilcileri ve çok sayıda davetlinin iştirakiyle gerçekleşti.

Törende konuşma yapan Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Ergun, Maher Holding’in bilhassa gayrimenkul ve sigortacılık alanında yenilikçi uygulamalarıyla öne çıkan kıymetli bir şirket olduğunu söyledi. Ergun, “MHR Gayrimenkul Yatırım İştiraki, bu bölümlerdeki uzmanlığı ile yatırımcılarına sürdürülebilir bir gelir imkânı sağlamaktadır. MHR Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı bugün Borsada süreç görmeye başlayarak adım attığı bu yeni periyotta, bu alandaki deneyimini halka arzdan elde ettiği gelirle yeni projelerine yansıtacak ve maksatlarını daha da ileriye taşıyacaktır. Bu halka arzda emeği geçen herkese, tüm şirket ve aracı kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Halka arzın, sermaye piyasalarımıza güzel olmasını diliyorum. MHR GYO’ya Borsamız ailesine güzel geldiniz diyorum.” sözlerini kullandı.

“MHR GYO’nun halka arzını muvaffakiyetle gerçekleştirdik”

Maher Holding İdare Şurası Lider Vekili Levent Uluçeçen de, “Bugün burada olmamızın nedeni 3,3 milyon yatırımcının itimadını sağlayarak, kümemizin gayrimenkul geliştirme şirketi MHR GYO’nun halka arzını muvaffakiyetle gerçekleştirmemizdir. Borsa İstanbul’da bugüne kadar gerçekleşen GYO halka arzlarında en yüksek yatırımcı sayısına ulaşan GYO olarak, bu alanda bizi rekora taşıyan yatırımcılarımıza teşekkür ederiz.” diye konuştu.

“Gayrimenkul alanında yeni modeller geliştireceğiz”

MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz ise Maher Holding çatısı altındaki şirketlerden biri olarak, kümenin birinci halka arzını tamamladıklarını tabir ederek, “Sigortanın ve finansın takviyesi ile gayrimenkul alanında yeni modeller geliştireceğiz. Bu modellerin odağında güçlü öz kaynağı ile MHR GYO olacak. Küme sinerjisinden de yararlanacağımız bu yapıda Quick Sigorta’nın sunacağı bina tamamlama sigortası kıymetli bir enstrüman olacak. Geliştirilen gayrimenkul projelerinde sermaye piyasası araçlarını da kullanacağız” biçiminde konuştu.

Kentsel dönüşüm projelerinin ehemmiyet verdikleri alanlardan biri olacağını tabir eden Kaçmaz, bina tamamlama sigortası ile destekleyecekleri bu yapının kat maliklerine garanti oluşturarak, büyük kentsel dönüşüm projelerinde yer almalarında tesirli olacağını söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!