USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

Halka arzda üç şirket için talep toplama tarihleri belirlendi

halka arzda uc sirket icin talep toplama tarihleri belirlendi OWiArzD.jpeg
halka arzda uc sirket icin talep toplama tarihleri belirlendi OWiArzD.jpeg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek hafta halka arzı gerçekleştirilecek MHR Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı AŞ (MHRGY), Borlease Otomotiv AŞ (BORLS) ve Dofer Yapı Materyalleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (DOFER) talep toplama tarihleri belirlendi.

-MHR GYO-

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 620 milyon TL olan sermayesinin 827 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 207 milyon TL hissenin halka arzı gerçekleştirilecek.

Maher Yatırım Holding bünyesinde bulunan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın iştiraki olan MHR GYO, Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla “Borsadan Satış” usulüyle halka arz edilecek. 1 TL nominal kıymetli hisseler 4,30 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak ve 12-13 Ekim tarihlerinde talep toplanacak. Halka arz sonrasında MHR GYO’nun halka açıklık oranı ise yüzde 25 olacak.

MHR GYO halka arz gelirinin tamamını gayrimenkul portföyünün genişletilmesi gayesiyle yeni gayrimenkul alımı, kat karşılığı ve hasılat hissesi karşılığı projelerinin geliştirilmesi ve kentsel dönüşüm projelerinin finansmanında kullanacak.

-BORLEASE OTOMOTİV-

Borlease Otomotiv’in 140,5 milyon TL olan sermayesinin 168,7 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 28,2 milyon TL hisse ile mevcut ortaklardan Bor Holding AŞ’ye ilişkin 18,8 milyon TL nominal bedelli B kümesi hisseler olmak üzere toplam 47 milyon TL hisse halka arza mevzu edilecek.

Fazla talep gelmesi halinde Bor Holding AŞ’nin sahip olduğu 4,7 milyon TL nominal pahalı B kümesi hisselerin ek satışı gerçekleştirilebilecek. 1 TL nominal pahalı hisseler 25,29 TL sabit fiyat üzerinden 11-13 Ekim tarihlerinde satışa sunulacak.

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da BORLS koduyla süreç görecek olan Şirket’in halka arzı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ liderliğinde Ziraat Yatırım Menkul Pahalar AŞ ve Yatırım Finansman Menkul Bedeller A.Ş. eş liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek.

Halka arzdan sağlanacak fon yüzde 65-70 oranında taşıt alımı ve yeni yatırımların finansmanına, yüzde 30-35 oranında ise işletme sermayesi ve mevcut kredilerinin geri ödemesinde kullanılacak.

Şirket hisselerinin Borsa İstanbul’da süreç görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca Borlease hisselerine yönelik olarak hakim ortak tarafından 1 yıl boyunca rastgele bir pay satışı yapılmayacak. Ayrıyeten, yeniden Şirket hisselerinin Borsa İstanbul’da süreç görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, bedelli ve bedelsiz sermaye artırımları da dahil olmak üzere Şirket hisselerinin dolanımdaki hisse ölçüsünün artmasına yol açacak halde satışa yahut halka arza mevzu edilmeyecek.

Borlease Otomotiv halka arz büyüklüğü yaklaşık 1,2 milyar TL, ek satış olması durumunda 1,3 milyar TL olacak. Halka arz sonrası halka açıklık oranı yüzde 27,86 olarak planlanmakta olup, ek satışın gerçekleşmesi durumunda bu oran yüzde 30,65 seviyesinde olacak.

Borlease hisselerinin süreç görmeye başlamasından itibaren 30 gün boyunca Ziraat Yatırım tarafından fiyat istikrarı süreçlerinin uygulanması planlanıyor.

-DOFER YAPI-

Dofer Yapı’nın 41,75 milyon TL olan sermayesinin 55,75 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 14 milyon TL hisse ile mevcut ortaklardan Mustafa Doğan’ın sahip olduğu 1,59 milyon TL, Yağmur Doğan’ın sahip olduğu 690 bin TL, Mert Doğan’ın sahip olduğu 690 bin TL ve Yasemin Doğan’ın sahip olduğu 30 bin TL nominal bedelli B kümesi hisseler olmak üzere toplam 17 milyon TL nominal bedelli hisselerin satışı gerçekleştirilecek.

Paylar, Borsa Birincil Piyasa’da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yolu ile beher hisse için 17,11 TL fiyattan 10-11 Ekim tarihlerinde Gedik Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. aracılığıyla, DOFER.HE (ikincil piyasada süreç kodu DOFER.E olacaktır) süreç sırasında satışa sunulacak.

DOFER.HE’ye iletilecek emirlerde sadece (İptale Kadar Geçerli) buyruk geçerlilik tipi kullanılacak. İlgili sırada azamî buyruk pahası 290.870.000 TL olabilecek. Halka arza ait buyrukların Borsaya iletilmesine aracılık eden üyelerin, buyrukları Borsa birincil piyasasına iletirken kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat-zaman önceliğini haiz birinci buyruk dışındaki öteki buyruklar tekrarlanmış olarak girilmiş olacağından dağıtıma mevzu edilmeyecek.

1 TL nominal pahalı hisseler 17,11 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!