USD32,67
EURO34,94
CHF36,61
JPY0,209200
RUB0,366200
GBP41,51
EURO/USD1,07
BIST10.504,16
GR. ALTIN2.451,05
BTC66.817,37

C3.ai payları birinci çeyrek sonuçlarının beklentileri aşmasıyla %10’un üzerinde artış gösterdi

cai paylari birinci ceyrek sonuclarinin beklentileri asmasiyla un uzerinde artis gosterdi NGWEKdTP.jpg
cai paylari birinci ceyrek sonuclarinin beklentileri asmasiyla un uzerinde artis gosterdi NGWEKdTP.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

REDWOOD CITY, Kaliforniya – Önde gelen bir kurumsal yapay zeka uygulama yazılımı sağlayıcısı olan C3.ai, Inc. (NYSE:AI), mali dördüncü çeyreği için -$0,11’lik düzeltilmiş pay başına net ziyan ile -$0,30’luk analist beklentilerini aşarak kayda bedel bir çıkar elde ettiğini bildirdi.

C3.ai’nin payları bu habere olumlu cevap vererek %10,7 oranında yükseldi.

Şirketin geliri de iddiaları aşarak 84,39 milyon dolarlık konsensüs kestirimine karşılık 86,6 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Şirketin dördüncü çeyrek geliri, geçen yılın tıpkı devrine kıyasla %20’lik bir artış göstererek sürdürülebilir büyümeye işaret etti. Toplam gelirin %92’sini oluşturan abonelik geliri bir evvelki yıla nazaran %41 üzere kıymetli bir artış gösterdi. Bu büyüme yörüngesi istikrarlı bir seyir izleyerek C3.ai için gelir artışının hızlandığı arka arda beşinci çeyreğe işaret ediyor.

C3.ai, 2025 mali yılının birinci çeyreğinde gelirinin 84 milyon ila 89 milyon dolar ortasında olmasını öngörüyor. Bu beklentinin orta noktası olan 86,5 milyon dolar, analist konsensüsü olan 85,891 milyon doların üzerinde ve şirketin büyüme ivmesinin devam etmesini beklediğini gösteriyor.

CEO ve Yönetim Kurulu Lideri Thomas M. Siebel sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Güçlü bir çeyreği tamamladık ve C3 AI için büyük bir yılı geride bıraktık. Bu, üst üste beşinci çeyrekte de gelir artışımızı hızlandırdık.” Siebel bu başarıyı Kurumsal Yapay Zekaya yönelik artan talebe bağladı ve şirketin pazardaki başkan pozisyonunun altını çizdi.

Şirketin yıl boyunca %100’den fazla büyüyen federal geliri, genel büyümeye değerli bir katkıda bulundu. C3.ai’nin 19 kesimdeki çeşitli yapay zeka uygulamaları da güçlü performansında değerli bir faktör olarak kaydedildi.

Geleceğe bakıldığında, C3.ai, Kurumsal Yapay Zeka alanında kârlı bir pazar lideri olarak konumunu sağlamlaştırmak için büyümeye yatırım yapmaya devam etmeye hazırlanıyor. Şirket, 750,4 milyon dolarlık güçlü nakit rezervi ve müspet özgür nakit akışı ile yapay zeka dalındaki genişleyen fırsatlardan yararlanmak için düzgün bir pozisyona sahip.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!