USD32,94
EURO35,38
CHF36,90
JPY0,206500
RUB0,374300
GBP41,84
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.466,98
BTC60.398,32

Erdoğan: Emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira verilecek

erdogan emeklilere bir defaya mahsus olmak uzere bin lira verilecek mWMxqcxG.jpg
erdogan emeklilere bir defaya mahsus olmak uzere bin lira verilecek mWMxqcxG.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sırasında Gazze tansiyonu ile ilgili olarak birçok ülke başkanı ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 saat 50 dakika süren toplantının akabinde yaptığı açıklamada, milyonlarca emeklinin beklediği düzgünleştirmeye ait da kimi detayları aktırdı.

Emeklilerin dertlerini bildiğini lisana getiren Erdoğan, “Kabine toplantımızda yaptığımız değerlendirmelerin akabinde emeklilerimizi rahatlatacak yeni karar aldık. Emeklilerimize bir kereye mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık. Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bu ödemeler Kasım ayının birinci yarısı itibariyle emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır. Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın güzel olmasını diliyorum. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkacak kaynağı milletimizin her kısmı ile p aylaşma prensibimizi doğalgazdan, emekli maaşlarına kadar hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Ekonomi alanındaki programları dikkatle yürütüyoruz. Eylül’ün birinci haftasında yurttaşlarımızın ve iş dünyasının dikkatine sunduk.

Ekonomi alanındaki programlarımızı dikkatle ve belirlenen takvimi içinde yürütüyoruz. Eylül’ün birinci haftasında OVP’yi milletimizin ve iş dünyamızın takdirine sunduk.

12. Kalkınma Planımızın hazırlıklarını değerli ölçüde tamamladık. 30 yıla dair gaye ve vizyonumuzun yol haritasını teşkil edecek planın ayrıntılarını kamuoyumuzla paylaşacağız.

Orta ve uzun vadeli programlarını yürütürken iktisadın şimdiki sorun ve muhtaçlıklarını ihmal etmiyoruz. Global iktisadın geleceği ile ilgili iddiaların giderek karamsarlaştığı periyotta Türkiye bir defa daha kendini farklı güzergaha taşımayı başarmıştır.

Yaşadığımız enflasyon, daha doğrusu hayat pahalılığı meşakkati çözmek için özgün ve akılcı siyasetlere dayalı bir yol izliyoruz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!