USD32,24
EURO34,99
CHF35,32
JPY0,205000
RUB0,363600
GBP41,32
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,77
BTC68.886,52

Erdoğan: Emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira verilecek

erdogan emeklilere bir defaya mahsus bin lira verilecek ngtieaM.jpg
erdogan emeklilere bir defaya mahsus bin lira verilecek ngtieaM.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sırasında Gazze tansiyonu ile ilgili olarak birçok ülke önderi ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 saat 50 dakika süren toplantının akabinde yaptığı açıklamada, milyonlarca emeklinin beklediği güzelleştirmeye ait da kimi detayları aktırdı.

Emeklilerin sorunlarını bildiğini lisana getiren Erdoğan, “Kabine toplantımızda yaptığımız değerlendirmelerin akabinde emeklilerimizi rahatlatacak yeni karar aldık. Emeklilerimize bir sefere mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık. Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bu ödemeler Kasım ayının birinci yarısı itibariyle emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır. Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın güzel olmasını diliyorum. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkacak kaynağı milletimizin her bölümü ile paylaşma prensibimizi doğalgazdan, emekli maaşlarına kadar hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Bütçeye toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, Kasım ayının birinci yarısı prestijiyle emeklilerin hesabına yatırılmış olacak.

İndirim daveti

Zincir marketlerimiz başta olmak üzere tüm esnafı ve işletmelerimizi yapacakları indiremlerle enflasyon ve hayat pahalılığı ile çabaya takviye vermeye çağıran Erdoğan,

Ekonomi alanındaki programları dikkatle yürütüyoruz. Eylül’ün birinci haftasında yurttaşlarımızın ve iş dünyasının dikkatine sunduk. “Ekonomi alanındaki programlarımızı dikkatle ve belirlenen takvimi içinde yürütüyoruz. Eylül’ün birinci haftasında OVP’yi milletimizin ve iş dünyamızın takdirine sunduk.

12. Kalkınma Planımızın hazırlıklarını değerli ölçüde tamamladık. 30 yıla dair amaç ve vizyonumuzun yol haritasını teşkil edecek planın ayrıntılarını kamuoyumuzla paylaşacağız.

Yaşadığımız enflasyon, daha doğrusu hayat pahalılığı kahrı çözmek için özgün ve akılcı siyasetlere dayalı bir yol izliyoruz” dedi.

“Ağır yaptırımlar getiriyoruz”

Türkiye’ye ait büyüme iddiaların tertipli olarak yükseltilmesi gerçek istikamette gidildiğini lisana getiren Erdoğan, “Otomotiv dalı ile ilgili getirdiğimiz yılbaşına kadar uzattığımız pazarlama, satış, ilan sınırlaramalarının tesiri giderek daha fazla hissediliyor. Otomotiv piyasasında yaşanan spekülatif fiyat artışları ortadan kalkmaya başladı. Bu kapsamda stokçuluk yapan, haksız fiyat uygulamasına giden firmalar ve şahıslara idari para cezası kesildi. Rekabeti bozucu faaliyet yürüttüğü tespit edilen 139 firma 2 milyar 105 milyon lira cezaya maruz kaldı. Artık benzeri uygulamayı gayrimenkul piyasasında devreye alıyoruz. Konut ve kira bölümünde adil, dürüst, ihtimamlı, makul biçimde hareket etmeyerek kişi ve kurumlara ağır yaptırımlar getiriyoruz. Fiyat yükselttiği tespit edilen firmalar bunun bedelini ağır cezalar ödeyecekler. Aldatıcı ve aldatıcı reklam yapan firmalar, etiket ile kasası üzerinde fiyat farkı bulunan işletmeler üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Bu tıp yollara tevessül edenlere 215 bin lira ceza yazıldı” sözlerin kullandı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!