USD32,93
EURO35,40
CHF36,92
JPY0,207000
RUB0,374300
GBP41,96
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.461,65
BTC60.607,80

Erdoğan: Sermaye piyasalarımızın tabana yayılmasına öncelik vereceğiz

erdogan sermaye piyasalarimizin tabana yayilmasina oncelik verecegiz ATRqjEb.jpg
erdogan sermaye piyasalarimizin tabana yayilmasina oncelik verecegiz ATRqjEb.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl 7’ncisi düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne gönderdiği iletide, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında “Güçlü Sermaye Piyasaları; Güçlü Türkiye” ana temasıyla düzenlenen kongrenin, tüm yatırımcılar için iyi olmasını diledi.

Cumhuriyet’in yüzüncü yılında daha güçlü, daha inançlı ve daha müreffeh bir Türkiye gayesiyle çıktıkları yolda durmadan, dinlenmeden yürüdüklerini vurgulayan Erdoğan, Türkiye Yüzyılı’nın yol haritası mahiyetinde olan Orta Vadeli Program’ı, eylül ayı başında kamuoyu ve iş dünyasıyla paylaştıklarını anımsattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyüme ve ticaretten fiyat istikrarına, finansal istikrardan beşeri sermaye ve istihdama, yeşil ve dijital dönüşümden afet idaresine, kamu maliyesinden iş ve yatırım ortamına kadar tüm temel başlıklarda gerçekçi, uygulanabilir ve Türkiye’nin potansiyeliyle uyumlu amaçlar belirlediklerini kaydetti.

Milletin de takviyesiyle bu amaçları gerçekleştireceklerine inandıklarını belirten Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“6 Şubat zelzelelerinin yol açtığı tahribatı ortadan kaldırırken, sağlıklı ve kaliteli bir ekonomik büyümeyle istihdamı artırmayı, enflasyonu yine tek haneye düşürerek, gelir dağılımını uygunlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu anlayışla bürokratik ve hukuksal öngörülebilirliği daha da güçlendirerek, direkt yabancı yatırımları ülkemize çekmeyi planlıyoruz. Yeniden bu devirde uzun müddettir üzerinde çalıştığımız İstanbul Finans Merkezi projemizin de meyvelerini toplamaya başlayacağız. İstanbul Finans Merkezi ile ülkemizi finans alanında da bir merkez haline getirmeyi istiyoruz. Son 21 yılda toplam 255 milyar dolar memleketler arası yatırım çekmiş bir ülke olarak, önümüzdeki devirde sermaye piyasalarımızın daha da derinleştirilmesine ve tabana yayılmasına özel değer ve öncelik vereceğiz. Otomatik İştirak Sistemi’ne ek olarak, ikincil bir emeklilik sisteminden halka arzların artırılmasına, Türk lirası cinsi eserlerin cazibesinin ve çeşitliliğinin artırılmasına kadar geniş bir yelpazede adımlar planladık.”

Erdoğan, seçkin isimlerin iştirakiyle düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nin, bu uğraşlarında yol gösterici olacağına inandığını aktardı.

Türkiye’ye güvenen, ülkeye yatırım yapan, Türk iktisadının aydınlık geleceğine itimat eden tüm yatırımcılara kapılarının da gönüllerinin de açık olduğunu vurgulayan Erdoğan, kongrenin başarılı geçmesini diledi ve icrasında vazife alanlara teşekkür etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!