USD32,94
EURO35,38
CHF36,92
JPY0,206900
RUB0,374400
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.466,91
BTC60.305,19

İTO Lideri Avdagiç’ten 750 bin işletmeye indirim daveti

ito lideri avdagicten bin isletmeye indirim daveti syNtmkuO.jpg
ito lideri avdagicten bin isletmeye indirim daveti syNtmkuO.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç yaptığı yazılı açıklamada, piyasalarda bilhassa otomotiv ve emlakta rutin, olağan yürüyen bir piyasaya ve makul fiyatlara geri dönülmeye başlandığını kaydetti.

Olağanüstü bir devir geçirildiğini aktaran Avdagiç, Ticaret Bakanlığı’nın aldığı önlemlerle fiyatlardaki spekülatif sürecin olağana dönme işaretleri verdiğini söz etti.

Avdagiç, İTO’nun 750 binden fazla üyesine seslendiğini belirterek, “İstanbul iş dünyamızın en büyük meslek örgütü olan İTO’ya üye tüm üretici ve tüccarımızı, en az yıl sonuna kadar fiyatlarını artırmamaya ve imkanı olanları indirim yapmaya davet ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Enflasyonla çabada kritik bir viraja geldik”

İTO Lideri Avdagiç, kimi kesimlerin makul eserlerde fiyat artışları yapılmayacağına dair açıklamalarının memnuniyet verici olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu indirimleri, tüm dallara ve eserlere yaymalıyız. Ülke olarak enflasyonla çabada kritik bir viraja geldik. Rasyonelleşme siyaseti kapsamında uygulanan siyasetlerin tesirleri görülmeye başlandı. Bu virajı birlikte hareket ederek aşacağız.

Yüksek enflasyonun birikimli sonuçlarının ne ölçüde ağır bir fatura çıkardığını hiç unutmamalıyız. Bu yolda beklentilerin bozulmasına müsaade veremeyiz. Enflasyonla çaba kararlılığımızı odunsuz sürdürmemiz gerekiyor. Bunu başarınca, makul müddette tek haneli enflasyon sayılarına ulaşacağımıza inanıyorum.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!