USD32,94
EURO35,38
CHF36,92
JPY0,206900
RUB0,374400
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.466,91
BTC60.305,19

Ticaret Bakanı Bolat indirim davetini genişletti

ticaret bakani bolat indirim davetini genisletti TjvVMOuJ.jpg
ticaret bakani bolat indirim davetini genisletti TjvVMOuJ.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın geçen günlerde Cumhuriyet’in 100. yılında marketlerde büyük bir indirim kampanyası beklediklerini açıklaması ve dalın buna çabucak takviye vermesinin akabinde gözler, dokumacılık ve beyaz eşya başta olmak üzere perakende bölümünün başka temsilcilerine çevrilmişti.

Diğer dallarda de yakın vakitte kampanya kapsamında adım atılması konuşulurken, Bolat’tan, perakende bölümünün başka temsilcilerine yönelik yeni bir davet geldi.

Ömer Bolat, yaptığı açıklamada, dokuma ve beyaz eşya başta olmak üzere tüm kesimleri Cumhuriyet’in 100. yılında büyük indirim kampanyasına dayanak vermeye çağırdı.

Bakan Bolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşamki “Bakanlığımızın zincir marketlere yönelik indirim davetinin giderek daha çok makes bulduğunu görüyoruz. Buradan zincir marketlerimiz başta olmak üzere tüm esnafımızı, işletmelerimizi, yapacakları indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla çabamıza takviye vermeye davet ediyorum” kelamlarını hatırlatarak şöyle konuştu:

“Enflasyonla verilen uğraşın fakat topyekun bir hareketle, üretim bandının en başından en sonuna kadar yapıldığında muvaffakiyete ulaşabileceği konusunda hemfikir kalınmıştı.

Bu kapsamda tedarik zincirinin her halkasının bu kampanyada olmasının, birlik ve beraberliğimizin en hoş ve somut örneklerinden biri olarak hayata geçeceği kanısındayım. Ülke olarak Sayın Cumhurbaşkanı’mızın çizdiği vizyon ve gayeler doğrultusunda ilerlerken, bu gayelere her geçen gün biraz daha yaklaşılırken, yapılan takviyeler ve atılan adımlarla, tabandan karşılık bularak toplumumuzun her kısmının bu gayret rol alması, alınan neticeyi ve sonuncu yolu daha da manalı ve unutulmaz kılacaktır.”

“Enflasyonla gayrette muvaffakiyet, vatandaşlarımızla, bölümlerimizle el ele vererek gerçekleşecek”

Enflasyonla uğraş çerçevesinde yürütülen çalışmalara işaret eden Bolat, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz günlerde Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu toplantısında yapmış olduğumuz açıklama ile Cumhuriyet’imizin 100. yılına yakışır biçimde marketlerimize indirim davetinde bulunduk. Açıklamamızın akabinde Türkiye Perakendeciler Federasyonu, İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, Besin Perakendecileri Derneği, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği üzere kesim temsilcilerinden kampanyaya takviye açıklamaları geldi. Artık davetimizi yineliyoruz ve perakende bölümünün tüm temsilcilerini Cumhuriyet’imizin 100. yılında büyük indirim kampanyasına takviye vermeye davet ediyoruz.

Her platformda, otomotiv, konut ve besin kesimi başta olmak üzere vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için fahiş fiyatla çabayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Enflasyonla uğraşta yapılan düzenlemeler ve kontrollerin yanında yaptığımız davetin karşılığında gelen takviye bildirileri ve sektörel bazda vakit geçirmeden uygulanan kampanyaların hepsi Cumhuriyet’imizin 100. yılına yakışır, ‘Büyük Türkiye’nin önünde kimsenin duramayacağını deliller nitelikte. Enflasyonla gayrette muvaffakiyet, vatandaşlarımızla, kesimlerimizle birlikte el ele vererek gerçekleşecek.”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, enflasyonla çabanın, bölümlerin tümüyle yapılan istişare görüşmeleri, geniş kapsamlı oturumlarla alınacak kararlar ve uygulamalarla devam edeceğini söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!