USD32,93
EURO35,40
CHF36,92
JPY0,207000
RUB0,374300
GBP41,96
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.461,65
BTC60.607,80

STK’lar indirim davetine katılmaya devam ediyor

stklar indirim davetine katilmaya devam ediyor bNJprcp.jpg
stklar indirim davetine katilmaya devam ediyor bNJprcp.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın enflasyonla çaba kapsamında besin perakendecilerine yaptığı indirim kampanyası davetini İstanbul Sanayi Odası da destekledi.

Bahçıvan, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın enflasyonla çaba kapsamında yaptığı “indirim” davetine ait değerlendirmelerde bulundu.

Ekonomide yeni istikrarın sağlanması ve fiyat istikrarı için yüksek enflasyonun kesinlikle kalıcı formda yenilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçıvan, şu tabirleri kullandı:

“Bu, paramıza dönük inancı arttırmak ve iktisat siyasetlerin da öngörülebilirliğini tesis etmek açısından yaşamsal ehemmiyettedir. Bu yaşamsal ekonomik meselemiz ile ilgili olarak son devirlerde kararlı, özverili ve rasyonel bir çabanın sürdürüldüğünü görüyoruz. Bu tarafta iktisat idaremiz tarafından atılan tüm adımların ve verilen iletilerin kıymetli olduğunu düşünüyorum.”

Bahçıvan, bu bağlamda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ticaret Bakanı Bolat’ın başlattığı “indirim kampanyasını”, enflasyonla gayret açısından yerinde bir davet olarak değerlendirdiklerini kaydederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Makroekonomik istikrarın sağlanması ve enflasyonun hepimizin en büyük isteği olan tek haneye inmesi için alınan tedbirlerin yanında bu tıp kampanyalar, çabadaki psikolojiyi de güçlendirecektir. Hasebiyle üreticiden tedarik zincirlerindeki tüm halkalara, perakendecilerden tüketicilere kadar her kesitin elinden gelen azami dayanağı vermesi enflasyonla çabaya katkı yapacaktır. Biz de İSO olarak bu çerçevede sanayicilerimizi imkânları ölçüsünde bu kampanyaya dayanak vermeye çağırıyoruz.”

Gıda perakendecilerinden indirim kampanyasına olumlu cevap

Bakan Bolat geçtiğimiz günlerde besin perakendecilerine indirim daveti yapmış ve “Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük bir indirim kampanyasını bütün marketlerden bekliyoruz” demişti.

Erdoğan da 11 Ekıim’de kabine toplantısının akabinde yaptığı açıklamada Bolat’ın davetini tekrarlayarak, “Zincir marketlerimiz başta olmak üzere tüm esnafımızı, işletmelerimizi yapacakları indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla uğraşımıza dayanak vermeye davet ediyorum” tabirlerini kullanmıştı.

Ekim ayı içerisinde 500 eserde yüzde 50’ye varan indirimler yapacağını duyuran BİM, “Ekim ayı boyunca yapacağımız indirimlerle ülkemizin enflasyona karşı uğraşını desteklerken, müşterilerimizin temel eserlere erişimini de kolaylaştıracağız. Eser maliyetlerinde artış olmadıkça eser fiyatlarında artış yapmama prensibimizi, kurulduğumuz birinci günkü kararlılığımızla sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Migros, tüketicilerin alım gücünü artırmak ve enflasyonla uğraş için 12 Ekim’den başlayarak Kasım sonuna kadar 15 bini aşkın eserde yüzde 20-yüzde 50 indirimler sunacağını açıkladı. A101 de yaptığı açıklamada, yıl uzunluğu her gün en az bin eserde yüzde 50’ye varan indirim yaptıklarını belirterek, kampanyalarına ek olarak tüm eser kategorilerinde sistemli indirim yapacaklarını duyurdu. Şok Marketler de Ekim ayı boyunca her hafta en az 250 eserde olmak üzere toplam bin eserde yüzde 50’ye varan indirimler yapacağını duyurmuştu.

İTO ve ATO’dan destek

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Ankara Ticaret Odası (ATO) da, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında tüm işletmeleri indirim kampanyasına takviye olmaya davet etmişti.

İTO Lideri Şekib Avdagiç, İTO’nun 750 binden fazla üyesine seslendiğini belirterek, “İstanbul iş dünyamızın en büyük meslek örgütü olan İTO’ya üye tüm üretici ve tüccarımızı, en az yıl sonuna kadar fiyatlarını artırmamaya ve imkânı olanları indirim yapmaya davet ediyorum” tabirini kullanmıştı.

ATO Lideri Gürsel Baran ise, indirim kampanyası davetine ait, “Bu süreçte, marketler başta olmak üzere tüm üyelerimizi yapacakları indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla gayrete takviye vermeye davet ediyorum” demişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!