USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

Yapı Kredi’ye milletlerarası piyasalardan yaklaşık 1 milyar dolar yeni kaynak

yapi krediye milletlerarasi piyasalardan yaklasik milyar dolar yeni kaynak rabVbDx.jpg
yapi krediye milletlerarasi piyasalardan yaklasik milyar dolar yeni kaynak rabVbDx.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankadan yapılan açıklamaya nazaran, Yapı Kredi, DPR programı altında 5 ile 8 yıl vadeli, 8 yatırımcının iştiraki ile 889,4 milyon dolar ve 100 milyon euro fonlama sürecini hayata geçirdi. Bu süreçlerden sağlanan fon ile Yapı Kredi, ülke iktisadına yaklaşık 1 milyar dolar katkı sağlayarak dayanağını sürdürdü. Kaynağın yaklaşık 310 milyon dolarlık kısmı sürdürülebilir temalı olurken, 203 milyon dolarlık kısmı milletlerarası finans kuruluşları ve sürdürülebilir fonlardan temin edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, 2023’te de memleketler arası süreçler ile kaynakların çeşitlendirilmesine odaklandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Yapı Kredi olarak ülkemiz iktisadına katkı sağlamak ismine var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Yılın birinci yarısında, sarsıntıdan etkilenen vilayetlerdeki müşterilerimizin dış ticaret süreçlerinde kullandırılmak üzere 580 milyon dolar fiyatındaki birinci toplumsal sendikasyon kredisi mutabakatımızı imzalamış akabinde da 500 milyon dolar fiyatındaki birinci sürdürülebilir eurobond ihracımızı gerçekleştirmiştik. Sürdürülebilir finans manasında çalışmalarımızı da destekleyen kelam konusu süreçler, birebir vakitte memleketler arası piyasalarda Türkiye iktisadına ve Yapı Kredi’ye duyulan itimadın bir simgesi oldu. Son olarak gerçekleştirdiğimiz DPR süreçleri, dünyada belirsizliğin arttığı ve her manada maliyetlerin yükseldiği bu ortamda, kaynakların çeşitlendirilmesi ve sürdürülebilirlik ekseninde kaynak yaratmaya yönelik ağır eforumuzun bir sonucu olarak tamamlandı. Yapı Kredi olarak, önümüzdeki periyotta de Türkiye iktisadına sağladığımız katkıyı artırmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!