USD32,22
EURO34,97
CHF35,32
JPY0,205600
RUB0,363400
GBP41,19
EURO/USD1,08
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,56
BTC68.736,60

AB altı Balkan ülkesine data dolanım fiyatını düşürüyor

ab alti balkan ulkesine data dolanim fiyatini dusuruyor UXbLV.jpg
ab alti balkan ulkesine data dolanim fiyatini dusuruyor UXbLV.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bölgesel İşbirliği Kurulu (RCC) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Avrupa Kurulu ile neredeyse bir yıl süren ağır ortak çalışmanın akabinde Batı Balkanlar ve AB’nin telekomünikasyon operatörlerinin sirkülasyon bildirgesi kapsamındaki beklentileri karşıladığı belirtildi.

Açıklamada, “Ekim ayından itibaren özel kampanya ve paketler çerçevesinde 1 GB data deveran fiyat limitinin 18 euroyu aşmaması, AB ile Batı Balkanlar ortasındaki seyahat ve bağlantısı değerli ölçüde daha ekonomik hale getirecek” denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen RCC Genel Sekreteri Majlinda Bregu, “AB-Batı Balkanlar Deveran Bildirgesi’nin başarısı, zorluklarla karşı karşıyayken ülkeler ortasındaki bağlantısı daha kolay ve daha uygun hale getirme ve dönüştürme konusunda bölgesel işbirliğinin gücünün kanıtıdır” değerlendirmesini yaptı.

AB ile Batı Balkan ülkeleri ortasında data deveran fiyatlarının 2026’da tekrar düşürülmesi ve 2028’e kadar da yurt içi fiyatlara yakın hale getirilmesi planlanıyor.

AB ile Arnavutluk, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Kosova, Karadağ ve Sırbistan’dan oluşan 6 Balkan ülkesinin önderleri, bilgi deveran fiyatının kaldırılmasına yönelik sürecin başlamasının önünü açan “AB-Batı Balkanlar Sirkülasyon Bildirgesi”ni, Aralık 2022’de Arnavutluk’un başşehri Tiran’da düzenlenen AB-Batı Balkanlar Tepesi kapsamında imzalamıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!