USD32,62
EURO35,04
CHF36,94
JPY0,208600
RUB0,381300
GBP41,70
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.446,15
BTC65.241,49

APE, AXS ve ID için kritik eşik: Kilit açılımları geldi!

ape axs ve id icin kritik esik kilit acilimlari geldi RUUGIl.jpg
ape axs ve id icin kritik esik kilit acilimlari geldi RUUGIl.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun müddettir kripto piyasasında beklentileri karşılayamayan APE, AXS ve ID için milyon dolarlık kilit açılımları yaklaştı.

TokenUnlocks datalarına nazaran, kripto kesiminin tanınan kripto para üniteleri APE, AXS ve ID tarafında büyük token kilit açılımları gerçekleşecek.

Verilere nazaran APE’de 16,8 milyon dolarlık, AXS’de 65,65 milyon dolarlık ve ID’de 3,48 milyon dolarlık token’ların dolanıma dahil edileceğini gösteriyor.

Zamanı geldi: APE, AXS ve ID için kilit açılım vakti!

TokenUnlocks’tan alınan datalara nazaran, yakın vakitte Apecoin (APE), Axie Infinity (AXS) ve Space ID’de (ID) token kilit açılımı gerçekleşecek.

En yakın token kilit açılımı, APE tarafında yaklaşık 14 saat sonra gerçekleşecek. 16,80 milyon dolarlık token’ın sirkülasyona gireceği düşünülüyor. Dört günlük ortanın akabinde AXS tarafında token kilit açılımı yapılacak. AXS için gerçekleşecek kilit açılımı, 65 milyon dolar bedelinde token’ın sirkülasyona girmesi demek. Büyük ölçüdeki bu kilit açılımı AXS fiyatı konusunda tedirginlik yaratacak güçte. Son olarak ID beş gün sonra 3,48 milyon dolarlık token’ın kilidini açacak.

Apecoin (APE) beklentilerin altında!

Yaşadığı büyük düşüş ile birlikte kripto yatırımcılarını mağdur eden Apecoin (APE) 1 dolar düzeyinde hareket ediyor. APE nizamlı olarak deverana soktuğu token’lar ile dikkat çekmişti. Projenin tokenizasyonu gerçek bir formda oturtulamadığı için enflasyonist arza karşı atak yapamadı. Bu durum fiyatın düşüşünü şiddetlendirdi.

Verilere nazaran, dolanımda 368 milyon APE yer alıyor. Önümüzdeki token kilit açılımında ise 15,60 milyon APE sirkülasyona dahil edilecek. Yaklaşık yüzde 5’e tekabül eden bu durum APE fiyatında dalgalanmalara yol açabilir. Kilidi açılan token’lar ise şu formda dağıtılacak:

 • Hazineye: 7,34 milyon APE
 • Yuga Labs’e: 4,17 milyon APE
 • Yuga Labs kurucularına: 2,22 milyon APE
 • Başlangıç iştirakçilerine: 833 bin APE
 • Başlangıç iştirakçilerine 2.seviye: 757 bin APE
 • Bağışlara: 277 bin APE

APE fiyat olarak hayal kırıklığı yarattı. Yatırımcılar APE tercihlerinde mağduriyet yaşadı. Proje ilerleme gösteremezken, Yuga Labs’ın kurucularının token kilit açılımından 2,22 milyon APE’yi cebine atması dikkat çekti.

Axie Infinity (AXS) devasa emisyonla karşı karşıya

2021 yılında 165 dolara kadar yükselmeyi başaran AXS, şimdilerde yalnızca 4 dolar düzeyinde süreç görüyor. Oyna-kazan modelini izleyen projenin token’ı AXS, sistemli token kilit açılımlarına devam ediyor. AXS’te dört gün sonra devasa bir kilit açılımı gerçekleşecek.

Verilere bakıldığında 131 milyon AXS’in dolanımda yer aldığı görülüyor. Önümüzdeki token kilit açılımında ise 15,13 milyon AXS deverana dahil edilecek. Deveranın yüzde 11,50’sine denk gelen bu kilit açılımının fiyat karşılığı ise 65 milyon dolar civarında.

Devasa kilit açılımı AXS için fiyat oynaklığı yaratabilir. Zira sirkülasyona yüzde 10’luk bir transfer olacak. Bu transferin satış baskısı yaratması AXS fiyatını daha da tabana çekebilir. Proje takımının başarısız tokenizasyonu tıpkı APE üzere AXS fiyatına en büyük ziyanı veren etmen. Enflasyonist bir arzı bulunan projenin şimdi kâfi kullanım ortamı bulunmuyor. Bu nedenle kilit açılımları AXS için kritik bir süreç olabilir.

TokenUnlocks bilgilerine nazaran, kilidi açılan token’lar şu biçimde dağıtılacak:

 • Takıma: 6,08 milyon AXS
 • Stake mükafatları: 3,43 milyon AXS
 • Oyna kazan dağıtımına: 3,38 milyon AXS
 • Ekosistem cüzdanına: 1,69 milyon AXS
 • Yatırımcılara (kurumsal): 554,75 bin AXS

Projenin makûs gidişatına karşın proje grubuna 6,08 milyon AXS’in aktarılacak olması ise dikkat cazip. Grup bu kilit açılımında 26 milyon dolarlık token’ı cebine atacak.

Space ID (ID), kilit açılımına perde aralıyor

BNB Chain’de yer alan ve geçtiğimiz aylarda piyasada yer bulan Space ID (ID), dolanıma oranı yüzde 6,46’ya tekabül eden bir token kilit açılımı gerçekleştirecek.

TokenUnlocks bilgilerine bakıldığında, dolanımda 288 milyon ID yer alıyor. Projenin aksimum arzı ise 2 milyar ID. Büyük bir enflasyonist arz sistemine sahip olan ID beş gün sonra 3,48 milyon dolarlık token’ı sirkülasyona sokacak. Fiyat bakımından tezli bir görünüm sergilemese de sirkülasyon arzı yüzde 6,46 oranında artacak. ID’nin yeni piyasa kıymeti ise ortalama 53 milyon dolar düzeyinde.

Fiyat olarak ufak lakin arz bakımından büyük bir kilit açılımı gerçekleştirecek ID’de fiyat dalgalanma yaşayabilir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise ID’nin eski popülaritesini kaybetmesi. ID, Binance’te listelendiği devirdeki ilgiyi bugünlerde göremiyor.

Verilere nazaran, kilidi açılacak token’lar şu biçimde dağıtılacak:

 • Topluluğa airdrop: 5,83 milyon ID
 • Kurucu vakfa: 5 milyon ID
 • Pazarlamaya: 4.88 milyon ID
 • Ekosistem cüzdanına: 2,78 milyon ID

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!