USD32,94
EURO35,38
CHF36,90
JPY0,206500
RUB0,374300
GBP41,84
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.466,98
BTC60.398,32

Ayağını yere sağlam basan token’lar geliyor

ayagini yere saglam basan tokenlar geliyor ZmfEvJP.jpeg
ayagini yere saglam basan tokenlar geliyor ZmfEvJP.jpeg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasına ziraî emtiaya dayalı token’lar geliyor. AgriFintech Finansal Teknolojiler A.Ş. tarafından üretilen Cropte Token’ları, ziraî üretim ve ticarette büyük ehemmiyete sahip buğday, mısır, arpa üzere ziraî varlıkları blokzincire taşıyacak.

Tarım dalı ile blokzincir teknolojisini bir ortaya getiren bir alanda projeler geliştirmek ve yeni finansal dünyaya katkı sağlayacak tarım kesimi ile ilgili blokzincir tabanlı yeni eserler sunmak üzere kurulan AgriFintech Finansal Teknolojiler A.Ş., kripto para piyasasına, ziraî emtiaya dayalı Cropto markasıyla yeni yatırım enstrümanları sunuyor.

Cropto nedir?

Cropto, AgriFintech Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin ziraî eserlere dayalı tescilli kripto varlık markasıdır. Cropto, AgriFintech Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin uzman grubu tarafından uzun yıllara ve titiz çalışmalara dayanarak üretilmiştir. Cropto Tarım Token’lar için listelendiği ve süreç gördüğü kripto borsaları şimdiki bilgisine https://www.cropto.io web sitesinden ve Cropto toplumsal medya kanallarından (Twitter – X: cropto_io, Instagram: cropto.io ve Linkedin: Cropto Agriculture Tokens) ulaşılabilir.

Tarım eserlerine yatırım için yalnızca Cropto yeterli

AgriFintech Finansal Teknolojiler A.Ş.’den yapılan açıklamada, “Buğday, arpa, mısır ve öbür tarım eserlerine yatırım yapmak için yalnızca Cropto’nun yeteceği belirtilerek, “Cropto Token’ları, insanlık tarihinin birinci tarım eserlerinin birinci dijital para üniteleridir. Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan, ülkeler ortasında ticarette stratejik değere sahip buğday, mısır, arpa üzere ziraî varlıkları Cropto Token’larıyla blokzincire taşıyor, bunun sağladığı şeffaf ve merkeziyetsiz paha transferi imkanını tarım sanayisine ve yatırım fırsatı olarak sizlere sunuyoruz” denildi.

Yatırımda güvenilirlik ve şeffaflık sağlıyor

Cropto’nun, ziraî emtia varlığına dayalı itimat bedeli sağlayan bir finansal yatırım enstrümanı olduğu kaydedilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

“Cropto Tarım Token’ları, blokzincir teknolojisi tabanlı bir platformda oluşturulmuştur ve yatırıma kıymet katmak için ticarete hazır durumdadır. Fizikî gerçek varlığa dayalı niteliğiyle somut bedel sunan Cropto, buğday, mısır, arpa ve öbür değerli mahsülleri tokenize etmektedir. Cropto Token’ları, inançlı, muteber ve denetlenen depolarda koruma edilen ziraî eserlerin depo lokasyonu, eser tipi, eser ölçüsü üzere özellikleri ile blokzincir teknolojisi tabanlı bir platformda tokenize edilmesi ile oluşturulmaktadır.

Yatırımcıya, blokzincir teknolojisi ile ulaşacak olan Cropto, tarım bölümüne yatırımda güvenilirlik ve şeffaflık sağlıyor. Depolamadan saklamaya ve satışa kadar, yatırım sürecinin her adımını zincirde izlenebilir kılıyor. Bu da, yatırım yapılan eserlerin takibi ve güvenilirliği konusunda büyük bir avantaj sağlıyor. İnsanlık tarihiyle eş bedel ziraî eserler, Cropto ile bugünün ve geleceğin yatırımına dönüşüyor.”

İlk ziraî varlığa dayalı token’ları

Varlığa Dayalı Token’ların, fizikî dünyada temsili karşılığı olan token’lar olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Fiziksel gerçek varlık karşılığıyla Token’da inanç tarımda.” denildi.
Açıklamaya nazaran, Türkiye’nin ve Avrupa’dan Asya’ya uzanan geniş bir bölgenin birinci ziraî varlığa dayalı token’ları olan Cropto Token’lara, 7/24 yatırım yapılabilecek.

Çitçiyi koruyacak bir yatırım alanı

AgriFintech Finansal Teknolojiler A.Ş. Cropto İstişare Konseyi Lideri Cemil Şinasi Çeşidin de, mevzuyla ilgili değerlendirmesinde, Cropto’nun yakın gelecek teknolojik vizyonunda blokzincir tabanlı bölgesel tarım ortak pazarının kurulması halinde, bölge üreticilerinin de kripto para temelli bir yatırım ortamına dahil olabileceklerini belirtti. Çeşidin, çiftçilerin, Cropto’ya yatırım yaparak kendilerini birkaç küresel oyuncunun sömürüsünden kurtarabileceklerini tabir etti. Cropto İstişare Heyeti Lideri Cemil Şinasi Cinsin, “Cropto markamız altında, 2022’de başlatmış olduğumuz ziraî varlıkların token’laştırılması sürecinde artık bir sonraki evreye geçmiş bulunuyoruz.” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!