USD32,26
EURO34,87
CHF35,33
JPY0,205500
RUB0,360100
GBP41,20
EURO/USD1,08
BIST10.479,16
GR. ALTIN2.425,76
BTC67.660,98

Arbitrum (ARB), Ekim ayını kayıpla yarıladı!

arbitrum arb ekim ayini kayipla yariladi kFAOhGe.jpg
arbitrum arb ekim ayini kayipla yariladi kFAOhGe.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arbitrum (ARB), Ekim ayının başından bu yana yaklaşık yüzde 20’lik bir düşüş yaşadı.

Ethereum ölçeklendirme ve Katman-2 projelerinin furyasıyla ortaya çıkan Arbitrum, potansiyelinden hayli uzaklaşmış durumda. Arbitrum, ekosistem gelişimine ve merkeziyetsiz uygulamalara odaklanmış durumda. Lakin projenin mahallî token’ı olan ARB, beklentilerin altında kaldı.

ARB, 2 Ekim tarihinden bu yana yüzde 21,23’lük bir kayıp yaşadı. Ayın ortasına gelinirken, ARB için çanlar çalmaya başlandı. Beklenilen boğanın favorisi ARB, düşüş trendinden kurtulabilecek mi?

Arbitrum (ARB), potansiyelini gösterebilecek mi?

Beklenilen boğa döneminin favori coin’lerinden birisi olarak gösterilen ARB, son periyotlarda şiddetli süreçlerden geçiyor. Arbitrum projesinin lokal token’ı ARB, 2 Ekim’den bu yana yüzde 21,23 oranında düşüş yaşadı. ARB fiyatı, 0,9869 dolardan 0,7775 dolara geriledi.

Fiyat tarafında yaşanan düşüş her ne kadar beklentilerin altında kalsa da projeye yönelen ilgi artmaya devam ediyor. Birçok kripto yatırımcısı, boğada öne çıkacağını düşündüğü için ARB biriktirmeye devam ediyor.

Fiyat düşüşüne karşın Arbitrum, toplam kilitli varlık (TVL) bakımından en uygun beş kripto projesi ortasında yer alıyor. Arbitrum, 1,68 milyar dolarlık TVL ile dördüncü sırada.

Oldukça yeni olan ve 150 milyon dolardan fazla bir yatırım almayı başaran Arbitrum, ekosistem gelişimine odaklanmış durumda. Katman-2 tahlili olan proje, önümüzdeki günlerde daha faal bir ağ kullanımı yaratmaya çalışıyor.

Arbitrum, Optimism ve Aptos ile birebir periyotta piyasaya çıkarak, kripto dalına damga vurmuştu. Fakat Arbitrum’un önünde, yaklaşık 150 gün sonra gerçekleşecek token kilit açılımı bulunuyor. TokenUnlocks bilgilerine nazaran, 150 gün sonra 1,11 milyar ARB ‘nin kilidi açılacak ve dolanıma girecek. Bu ARB’lerin toplam pahası ise 880 milyon dolar civarında.

Böyle bir deveran enflasyonu, ARB fiyatını baskılamaya yetiyor. ARB, bir türlü beklenilen çıkışı gerçekleştiremedi. Fakat piyasa şartlarının uygunlaşması ve beklenilen boğa koşusunun başlaması, Arbitrum projesine ilgiyi artırabilir. ARB, artan alım gücüyle enflasyonist arzını baskılayabilir. Bu durumda ARB için yükseliş potansiyeli ortaya çıkacaktır.

ARB, düşüşünü sürdürürse 0,7775 dolar takviyesine yanaşabilir. Bu dayanak noktasının kırılması halinde, ARB için 0,74 dolar takviyesi ortaya çıkabilir. Düşüş derinleşirse, 0,74 dolar dayanağı değerli bir rol üstlenecek.

ARB’nin toparlanmaya başlaması ve yükselişe geçmesi halinde, 0,8450 dolar direnci kritik bir fonksiyon görecek. ARB bu direnç noktasını birkaç sefer test edebilir. Gelen kırılım ise ARB’yi 0,89 dolar bölgesine taşıyabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!