USD32,79
EURO35,08
CHF36,83
JPY0,208900
RUB0,373200
GBP41,79
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.450,68
BTC66.371,53

Fannie Mae, kredi puanlarını desteklemek için kira ödeme pilot uygulamasını genişletiyor

fannie mae kredi puanlarini desteklemek icin kira odeme pilot uygulamasini genisletiyor EcPLgnE.jpg
fannie mae kredi puanlarini desteklemek icin kira odeme pilot uygulamasini genisletiyor EcPLgnE.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fannie Mae, kiracıların vaktinde yaptıkları kira ödemelerini kredi değerlendirmelerine dahil ederek kredi profillerini güçlendirmeyi amaçlayan Çok Aileli Olumlu Kira Ödemesi (PRP) pilot programını Aralık 2024’e kadar uzattı. 2022’nin sonbaharında başlayan bu teşebbüs, ekseriyetle düşük gelirli kiracıları ve beyaz olmayan kiracıları dezavantajlı hale getiren kredi raporlamasındaki boşluğu kapatmaya yönelik stratejik bir çabayı yansıtıyor.

PRP programı, mesken sahiplerinin kira ödemelerini vaktinde bildirmelerine imkan tanıyarak kiracıların kredi puanlarını oluşturmalarına yahut güzelleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Başlangıcından bu yana program, Fannie Mae tarafından finanse edilen 2.170’den fazla mülkte yaklaşık 435.000 kiralık ünitesi kaydetmiştir. Bu mülkler 100’den fazla farklı kuruluş tarafından yönetilmektedir.

Programın birinci yılında öne çıkan değerli noktalar şunlardır: – 23.000’den fazla kiracıya birinci sefer kredi skoru oluşturmalarında yardımcı olunması – Halihazırda kredi profili olan kiracılar için ortalama 40 puanlık bir kredi skoru artışı – %80’inden fazlası kira ödemelerinin kredi skorlarına dahil edilmesini tercih eden güçlü bir kiracı dayanağını gösteren bir anket.

Fannie Mae’nin kira ödeme datalarının toplanması ve dağıtılmasına fon sağlamaya devam etme kararı, bu çeşit bilgilerin kiracılar için finansal fırsatlar üzerindeki kıymetli tesirinin farkına varmasının akabinde geldi. Kuruluşun araştırması, kira ödeme geçmişleri dikkate alınmış olsaydı, reddedilen ipotek müracaat sahiplerinin %17’sinin onaylanabileceğini ortaya koymuştur.

Fannie Mae, PRP programını uzatarak, adil kredi erişiminin önündeki uzun müddettir devam eden mahzurları ele alırken, kiracı evre ve tahliye oranlarını azaltmayı hedefliyor. Uzatma duyurusu bugün bir blog yazısı aracılığıyla yapıldı ve Fannie Mae’nin konut sahipliğini ve finansal iştiraki kolaylaştırma taahhüdüyle uyumlu. Ağustos 2021’den bu yana Fannie Mae, kira ödeme geçmişini finansal sorumluluğun değerli bir bileşeni olarak kabul etmeye yönelik daha geniş bir dal eğilimini yansıtarak, vaktinde kira ödemelerini yüklenim kararlarına dahil etti.

InvestingPro Insights

InvestingPro bilgilerine nazaran, Fannie Mae (FNMA) 4,1 milyar dolarlık bir piyasa pahasına ve 713 üzere yüksek bir F/K oranına sahip, bu da payın şu anda yüksek bir yarar katsayısıyla süreç gördüğünü gösteriyor. Bu durum, FNMA’nın yüksek bir çıkar katsayısıyla süreç gördüğünü belirten InvestingPro İpuçlarımızdan biriyle uyumludur.

Bir öbür InvestingPro İpucu, FNMA’nın pay başına karlarında düşüş eğilimi olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum potansiyel yatırımcılar için bir telaş kaynağı olabilir ve daha fazla araştırma yapılmasını gerektirebilir. Bununla birlikte, FNMA’nın son üç ayda güçlü bir getiri elde ettiğini ve bunun ileriye dönük olumlu bir eğilime işaret edebileceğini belirtmek değerlidir.

InvestingPro İpuçları, FNMA’nın finansal sıhhati açısından, şirketin yüksek çıkar kalitesine sahip olduğunu, özgür nakit akışının net geliri aştığını ve likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aştığını vurgulamaktadır. Bu da FNMA’nın güçlü bir finansal konumda olduğunu ve kısa vadeli yükümlülüklerini karşılayabileceğini gösteriyor.

Bu bilgiler InvestingPro’da bulunan geniş kapsamlı ipuçları ve gerçek vakitli bilgilerin bir kesimidir. Daha ayrıntılı tahliller ve ek ipuçları için InvestingPro platformunu keşfetmeyi düşünebilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!