USD32,79
EURO35,03
CHF36,86
JPY0,209200
RUB0,372800
GBP41,81
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.447,64
BTC66.331,87

Fed sıkılaştırıcı politikayı bir mühlet daha koruyacak

fed sikilastirici politikayi bir muhlet daha koruyacak RmABmgnI.jpg
fed sikilastirici politikayi bir muhlet daha koruyacak RmABmgnI.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed’in 19-20 Eylül’deki toplantısına ilişkin tutanaklar yayımlandı. Tutanaklar, yetkililerin enflasyon yavaşlayana kadar ‘kısıtlayıcı’ siyasetin devam etmesinden yana olduğunu gösterdi.

Tutanaklar, Fed yetkililerinin ek faiz artışının gerekliliği konusunda farklı görüşte olduğuna lakin bir artışın daha ihtimal dahilinde olduğuna işaret etti. Açıklamada “Katılımcıların birden fazla, gelecek toplantılarda bir faiz artırımının daha uygun olacağı görüşünde. Birtakım iştirakçiler ise daha fazla faiz artışı gerekmediğini düşünüyor” sözü yer aldı.

Para siyasetinin enflasyon gayeye dönene dek bir müddet kısıtlayıcı düzeyde kalması gerektiğinde görüş birliğine varıldı.

Tutanaklarda, genel olarak ekonomik görünüme ait hala yüksek derecede belirsizlik bulunduğuna işaret edilerek, yeni belirsizlik kaynağının otomotiv emekçilerinin greviyle alakalı olduğu ve birçok yetkilinin grevin ağırlaşmasının hem enflasyon açısından üst istikametli bir risk hem de ekonomik faaliyet açısından aşağı istikametli bir risk oluşturduğunu gözlemlediği aktarıldı.

Fed tutanaklarında, “Yetkililerin büyük çoğunluğu iktisadın gelecekteki seyrinin son derece bilinmeyen olduğunu değerlendirmeye devam etti.” tabiri yer aldı.

Fed Eylül toplantısında siyaset faizini değiştirmeme kararı almıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!