USD32,17
EURO34,98
CHF35,23
JPY0,205700
RUB0,363400
GBP41,15
EURO/USD1,09
BIST10.639,80
GR. ALTIN2.435,02
BTC69.963,77

GM, elektrikli kamyon fabrikası yatırımını erteledi

gm elektrikli kamyon fabrikasi yatirimini erteledi tTpQpX.jpg
gm elektrikli kamyon fabrikasi yatirimini erteledi tTpQpX.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HANDE BERKTAN

ABD’nin en büyük araba üreticilerinden General Motors, Orion’da 4 milyar dolar yatırım planladığı, elektrikli kamyon fabrikası yatırımını, 2025 yılının sonuna erteledi.

Şirketten yapılan açıklamada, elektrikli kamyon üretimi için dönüştürülecek mevcut fabrikanın atıl kalmaması ve gelişen elektrikli araç talebine ahenk sağlarken sermaye yatırımlarının daha uygun yönetilmesinin istendiğine yer verildi. Otomotiv devinin, eserlerinin karlılığını artırmak için uygulanacak mühendislik güzelleştirmelerine de odaklandığı belirtildi.

Diğer yanda global elektrikli araç talebinde ki yumuşama, araba üreticilerini, vakit çizelgelerini ayarlamaya ve yeni fabrika yahut mevcut fabrikaların dönüşümlerine milyarlarca dolar ayırma planlarını zorluyor. Yaklaşık 1,270 çalışanın bulunduğu General Motors’un Orion’daki fabrika, şu anda Chevy Bolt ve Chevy Bolt EUV’nin montajının yapıldığı yer. Şirket, bu iki aracın üretimini yıl sonunda sonlandırmayı planlıyor.

Orion’daki sendikalı çalışanlara, Michigan’daki otomotiv fabrikasında farklı işler teklif edilecek. General Motors’un elektrikli kamyon fabrikası yatırım projesi, mevcut Orion tesisinin genişletilmesini, yeni kaporta ve boya atölyelerinin yanı sıra yeni elektrikli kamyon montaj sınırlarını ve akü teknolojisine yönelik üretimi içeriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!