USD32,67
EURO34,94
CHF36,61
JPY0,209200
RUB0,366200
GBP41,51
EURO/USD1,07
BIST10.504,16
GR. ALTIN2.451,05
BTC66.817,37

Gol iflastan çıkış için 1,5 milyar dolarlık takviye planlıyor

gol iflastan cikis icin milyar dolarlik takviye planliyor zpXOIwKY.jpg
gol iflastan cikis icin milyar dolarlik takviye planliyor zpXOIwKY.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilyalı havayolu Gol Linhas Aereas, 11. Kısım iflastan çıkış için 1,5 milyar dolarlık sermaye enjeksiyonunu içeren bir planın ana çizgilerini belirledi. Bugün yapılan bir menkul değer müracaatında ayrıntılandırıldığı üzere, bu mali dayanağın yeni pay ihracı ve 2 milyar dolarlık borcun yine finanse edilmesi yoluyla sağlanması bekleniyor.

Bu yılın başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde iflas muhafazası talep eden havayolu şirketi, Boeing’in geciken uçak teslimatlarının neden olduğu kıymetli borç ve aksaklıklarla boğuşuyordu.

Gol, kurtarma stratejisinin bir kesimi olarak filosunu genişletmeyi ve işletme marjlarını arttırmayı amaçlayan beş yıllık bir stratejik plan da açıkladı.

Gerekli fonları temin etme süreci Haziran ayında başlayacak ve Gol finansman tekliflerini pahalandırmak üzere “rekabetçi bir süreç” başlatacak.

Bu kademenin en azından üçüncü çeyreğin sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Buna ek olarak havayolu, potansiyel öz sermaye ve borç sermaye kaynakları da dahil olmak üzere uygulanabilir finansman alternatiflerini kıymetlendirecek.

Finansman sürecine ait optimist tabloya karşın Gol, sürecin başarılı olacağına dair bir garanti olmadığını belirtti. Şirketin kısa müddet evvel Brezilyalı rakibi Azul ile ağlarını ve sık uçan yolcu programlarını birbirine bağlayan bir kod paylaşımı muahedesi imzalaması, iki havayolu ortasında muhtemel bir birleşmeye ait tartışmaları alevlendirdi.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!