USD32,59
EURO35,04
CHF36,85
JPY0,207700
RUB0,379700
GBP41,65
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.442,26
BTC65.409,55

Morgan Stanley, Brinker ve Sweetgreen için olumlu görünümünü koruyor lakin notlarını düşürüyor

morgan stanley brinker ve sweetgreen icin olumlu gorunumunu koruyor lakin notlarini dusuruyor xjZvn.jpg
morgan stanley brinker ve sweetgreen icin olumlu gorunumunu koruyor lakin notlarini dusuruyor xjZvn.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Morgan Stanley, Brinker International (EAT) için notunu Eşit-ağırlıktan Düşük-ağırlığa düşürdü ve şirketin payları için 12 aylık amaç fiyatını 36,00 $ olarak belirledi.

2023’ün sonunda borsada güçlü bir performans görüldü ve bu da gündelik yemek bölümünü olumlu etkiledi. Bununla birlikte, Morgan Stanley analistleri şu anda EAT’nin potansiyel risklere kıyasla kar potansiyelinin o kadar cazip olmadığına inanıyor. Analistler, “Yatırımcıların şirketin toparlanma öyküsünün ortaya çıkması için sabırlı olmaları gerekecek” diyor.

CAKE üzere Morgan Stanley de EAT’nin 2024 yılında genel piyasaya kıyasla zorluklarla müsabakasını bekliyor. Şirketin mevcut restoranlarının satışlarındaki mütevazı büyüme ve daha yüksek fiyat belirleme kabiliyetinin sonlu olması, artan maliyetleri dengelemek ve kâr marjlarını uygunlaştırmak için muhtemelen yetersiz kalacaktır.

“Yeni liderlik grubu tarafından uygulanmakta olan stratejiyi destekliyor ve gelecekteki muvaffakiyet için âlâ tasarlanmış olduğuna inanıyoruz. Fakat, kısa vadede, eşsiz bir marka kimliği oluşturmak ve rekabetçi bar ve ızgara pazarında öne çıkmak sıkıntı olabilir” dedi.

Morgan Stanley ayrıyeten Sweetgreen, Inc. (SG) için notunu Eşit-ağırlıktan Düşük-ağırlığa düşürdü ve şirketin pay senedi için 12 aylık amaç fiyatını 10,00 $ olarak belirledi.

Analistler SG markası hakkında olumlu bir görüşe sahip olmakla birlikte, Covid sonrası markanın satışlarındaki toparlanmanın kesimdeki önder şirketlerin gerisinde kaldığını gözlemliyorlar. Bu durumun devam edeceğini öngörüyorlar. Otomatik Infinite Kitchen konseptinin geliştirilmesine verilen kıymet ve yeni restoran açılışlarının yavaşlamasıyla birlikte, yatırım beklentileri daha az kesin hale geliyor.

Şu anda şirket kârlı değil ve artık rakiplerininkini aşmayan bir süratle büyüyor. Pay senedine bir kıymet biçmek güç ve şirketin gelecekteki anlatısı giderek artan bir formda Infinite Kitchen projesinin başarılı bir halde uygulanmasına bağlı olabilir, bu da uzun vadeli yaşayabilirliği hakkında soruları gündeme getiriyor.

Salı günü öğlenden sonra itibariyle EAT ve SG pay senedi fiyatları sırasıyla %0,26 ve %6,67 oranında düşüş gösterdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla hazırlanmış ve çeviri edilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!