USD32,94
EURO35,38
CHF36,92
JPY0,206900
RUB0,374400
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.466,91
BTC60.305,19

Yasadışı fon tespit edilmişti: Borsanın yeni kararı reaksiyon çekti!

yasadisi fon tespit edilmisti borsanin yeni karari reaksiyon cekti Ovlvf.png
yasadisi fon tespit edilmisti borsanin yeni karari reaksiyon cekti Ovlvf.png
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi olmayan borsa (DEX) THORSwap, platformunda yasadışı fonların tespit edilmesi nedeniyle kısa bir mühlet bakım moduna girdikten sonra faaliyetlerine yine başladı.

Yeni hizmet şartları

THORChain üzerindeki en büyük merkeziyetsiz borsalardan birisi olan THORSwap, platformun tekrar çevrimiçi olduğunu duyurmak için 12 Ekim’de X (eski ismiyle Twitter) üzerinden paylaşımda bulundu. Platform, kullanıcılardan 10 blokzincirdeki 5 bin 500’den fazla varlığın nizamlı olarak planlanan takas süreçlerine kendilerine ilişkin saklama cüzdanlarından devam etmelerini istedi.

Protokol, yasadışı fonların potansiyel hareketine karşı acil bir tedbir olarak 6 Ekim’de platformundaki takas süreçlerini durdurmuştu. THORSwap, DEX platformunun yasadışı kullanımla karşılaştığını kabul etti ve berbata kullanıma kalıcı bir tahlil bulmak için duraklama kararı aldı.

Son duyuruya nazaran THORSwap, platformunda “yeni hizmet şartları” dışında büyük bir değişiklik uygulamadı.

11 Ekim’de güncellenen THORSwap’in yeni hizmet kurallarında, kullanıcıların Kara Para Aklamayı Tedbire üzere yürürlükteki kanunlara uymaları ve yaptırım programlarını ihlal eden yahut rastgele bir yasadışı finansal faaliyet içeren rastgele bir harekete katılmamayı yahut yardımcı olmamayı kabul etmeleri gerektiği belirtildi. Güncellenen koşullarda ayrıyeten, THORSwap rezervlerinin ihlal durumunda kullanıcıların platformu kullanmasının kısıtlanabileceği şu sözlerle vurgulandı:

“Platform, THORSwap Hizmetlerine erişiminizi, bu kaidelerin ihlali dahilinde lakin bununla sonlu olmamak üzere rastgele bir nedenle, rastgele bir vakitte, bildirimde bulunmaksızın sonlandırma hakkını gizli fiyat.”

Tepkiler gecikmedi

Kripto para topluluğu ise THORSwap’in güncellenmiş kullanım şartlarıyla ilgili reaksiyonunu lisana getirdi ve birçok kullanıcı, daha çok merkezi bir borsadakilere benzeyen yeni kuralları bağlamında platformun “merkezi olmayan” statüsünü sorguladı.

Konuyla ilgili yansısını lisana getiren bir X kullanıcısı, “Normal bir CEX yerine sizin hizmetlerinizi kullanmak için rastgele bir neden var mı? Onların hizmet koşullarını kopyalayıp yapıştırdınız mı?” sözlerini kullandı.

Platform, hizmet kurallarını güncellemenin yanı sıra, yasadışı fon akışını önlemek maksadıyla kimi ek muhafazalar koymak için bir “sektör lideri” ile iştirak kurduğunu söyledi. Duyuruda, protokolün hala “önümüzdeki günlerde ince ayar yapması” gerekebileceği de belirtildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!